Берое победи Пирин (ГД) с 2:1 в мач №250 на Георги Андонов в "А" група (+СНИМКИ)

Заралии заслужено се поздравиха с успеха, "неврокопчани" може да изпаднат още утре

В мач №250 на Георги Андонов в „А” група Берое победи Пирин (ГД) с 2:1 в среща от 32-ия кръг на „А” група. Попаденията за старозагорци отбелязаха Самир Аясс в 30-ата и Георги Костадинов в 51-ата минути. Крайният резултат оформи Костадин Башов в 90-ата минута.

Заралии бяха по-активният отбор през всичките 90 минути, създавайки многобройни положения пред вратата на Абди Абдиков, и заслужено се поздравиха с успеха. Това бе и трета поредна победа за момчета на Петър Хубчев. С успеха си те събират 52 точки на 8-ото място, като няма причина да се притесняват за оставането си в елита.

Поражението, което е 22-ро, може да изпрати Любимец в „Б” група още утре, ако Локомотив (София) спечели домакинството си срещу Черноморец. „Неврокопчани” остават със своите 19 точки на 12-ото място и до края на сезона могат да съберат максимум 40, ако само печелят. „Железничарите” ще съберат 41 при успех в четвъртък.

Още във втората минута Жуниор Мапуку проби по дясно на атаката на „заралии“ и навлезе в наказателното поле, но Мурад Ибраим отне кълбото от краката на конгоанския нападател.

Три след това Салим Керкар нахлу отляво в наказателното и направи опит за центриране, но топката напусна в ъглов удар след рикошет в защитник на „Пирин“. При последвалото центриране Георги Андонов извърши нарушение в атака.

В 13-ата минута Веселин Пенев бе изведен от Салим Керкар зад защитата на гостите. Левият краен бранител на „Берое“ направи опит за центриране в наказателното поле, но там липсваше играч в зелено и Абди Абдиков улови необезпокояван.

Три минути по-късно Салим Керкар изпълни пряк свободен удар на 25 метра от вратата на „Пирин“, но защитата на гостите се справи, изчиствайки кълбото далеч от целта.

След остро центриране от идентична ситуация на Салим Керкар в 18-ата минута Костадин Башов изчисти кълбото, но то премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 23-ата минута Марио Близнаков изпълни пряк свободен удар, центрирайки в наказателното поле на „Берое“, където Ели Маркеш игра с глава, но неточно.

Четири след това Веселин Пенев получи кълбото от Елиаш и го центрира в наказателното поле, но Абди Абдиков улови.

Точно след половин час игра Елиаш изведе Самир Аясс между двама противникови бранители и технично преодоля Абди Абдиков, вкарвайки кълбото в близкия ъгъл по земя за 1:0.

В 33-ата минута Георги Андонов изпълни пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле, насочвайки кълбото под напречната греда на Абди Абдиков, който се справи в ситуацията и изби в ъглов удар.

Две минути след това Жуниор Мапуку проби отдясно, технично преодоля Зафир Катунчев и центрира в малкия пеналт, където обаче Абди Абдиков бе добре пласиран и улови.

В 39-ата минута Жуниор Мапуку получи кълбото пред наказателното поле, но блокиран от бранител в червено го върна към Елиаш, който се опита да прехвърли излезналия Абди Абдиков, но топката премина встрани от целта.

Три минути по-късно Атанас Зехиров изсипа топката в наказателното поле, където Георги Костадин засече кълбото от границата на малкия пеналт, но то премина на сантиметри встрани от целта.

В 52-ата минута „беройци“ успяха да удвоят резултата. След изпълнение на ъглов удар вляво от вратата на Абди Абдиков Георги Костадинов бе заел добра позиция и с глава се разписа за 2:0.

В 69-ата минута Костадин Башов стреля от пряк свободен удар на 23 метра от вратата на Иван Караджов, но кълбото премина високо над целта.

В последната минута от редовните 90 Костадин Башов бе изведен зад защитата на „Берое“ и технично прехвърли Иван Караджов за 1:2.

„Берое“ (Стара Загора) – „Пирин“ (Гоце Делчев) 2:1
голмайстори: 1:0 Самир Аясс 30′, 2:0 Георги Костадинов 52′, 2:1 Костадин Башов 90′
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 5. Борислав Стойчев, 14. Игнат Дишлиев, 28. Веселин Пенев (88′ – 15. Георги Динков) - 70. Георги Костадинов, 8. Самир Аясс (76′ – 92. Стефан Спировски) – 7. Георги Андонов (к), 21. Елиаш, 17. Салим Керкар (84′ – 88. Виктор Шишков) – 30. Жуниор Мапуку; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 19. Пламен Тенев; старши треньор: Петър Хубчев
„Пирин“ (Гоце Делчев): 83. Абди Абдиков – 15. Димитър Крушовски (90′ – 4. Георги Самокишев), 5. Любомир Гуцев, 23. Мурад Ибраим, 2. Зафир Катунчев – 14. Любомир Витанов (к), 21. Васил Панайотов (90′ – 22. Мариян Ловков) - 7. Костадин Башов, 30. Ели Маркеш (46′ – 8. Илия Карапетров), 77. Марио Близнаков – 18. Румен Лапантов; неизползвани резерви: 33. Костадин Янев, 9. Мартин Гераков, 24. Живко Грозданов, 16. Огнян Стефанов; старши треньор: Йордан Боздански
жълти картони: Елиаш (21′ – нарушение) ["Берое" (Стара Загора)] Ели Маркеш (29′ – протест), Любомир Витанов (48′ – груб фаул) ["Пирин" (Гоце Делчев)]
главен съдия: Радан Мирянов (Варна)
помощник-съдии: Антоан Георгиев (Сливен), Димо Вълчев (Варна)
допълнителни асистент-съдии: Цветан Кръстев (Варна), Иван Кирилов (Варна)
четвърти съдия: Светослав Динев (Варна)
дежурен делегат: Валентин Чакъров (София)
съдийски наблюдател: Йордан Гулев (Пловдив)