Черно море постигна лесна победа срещу Локо (Мездра) - 2:0

"Моряците" се справиха с противника си за едно полувреме, Пажин си вкара автогол.

Черно море победи Локомотив (Мездра) с 2:0 в среща от 24-ия междинен кръг на родната „А” група. Двата отбора изиграха много добро първо полувреме и тогава паднаха двете попадения. В 10-ата минута Румен Николов откри резултата, а в 35-ата Пажин си отбеляза автогол и направи преднината на „моряците” по-убедителна.

Още от първите минути на срещата си пролича, че Черно море ще е отборът, който ще диктува темпото на стадион „Тича” във Варна. Момчетата на Велизар Попов стигнаха до първо добро положение още в 5-ата минута. Юруков бе на добра стрелкова позиция и не се поколеба да стреля, но топката срещна тялото на играч от Мездра.

През следващите 2 минути „моряците” направиха няколко опасни центрирания, но не успяха да стрелят към вратата на Господинов. След едно такова положение гостите тръгнаха на контра атака, от която те стигнаха до най-добрата им възможност за гол. Русев финтира двама бранители на Черно море и стреля, но топката срещна гредата.

В 10-ата минута резултатът бе открит, след като юношата на Черно море Румен Николов вкара първото си попадение в „А” група. Адемар центрира добре от дясно и топката стигна до младия Николов, който стреля към вратата. Вратарят Йордан Господинов направи всичко по силите си, като дори игра с топката, но в крайна сметка тя влезе във вратата му за 1:0.

Гостите от Мездра се опитаха да създадат опасности пред вратата на Илко Пиргов, но единственото, до което стигнаха бе удар на Анатоли Тодоров, който мина на сантиметри над гредата.

В 35-ата минута преднината на домакините бе удвоена, след като Пажин си отбеляза автогол. Адемар центрира в наказателното поле на гостите, а там Господинов и Пажин не се разбраха, като последният се опита да върне топката с глава към своя вратар, но вместо това я прати във вратата – 2:0.

До края на първата част „моряците” пропуснаха няколко добри възможности, но все пак играчите се прибраха при 2:0 на почивката. През второто полувреме футболистите на Локомотив излязоха по-мотивирани, но не създадоха нищо интересно през цялото полувреме.Единствената добра възможност за гостите бе, когато Иса се измъкна зад защитата на домакините и стреля, след като влезе в наказателното поле, но страхотна намеса на Пиргов запази вратата суха.

Черно море са тези, които трябва да съжаляват, защото направиха няколко много сериозни пропуска през втората част. След като бяха приели играта си в своята половина момчетата на Велизар Попов разчитаха на контраатаки, от които стигнаха до много интересни положения. В 80-ата минута Колев получи топката след центриране на Адемар. Нападателят бе с гръб, но се обърна и шутира към вратата на Господинов, но той изби. Нова атака в 85-ата минута можеше да направи резултата класически, но Домакинов прати топката над вратата на Господинов. Поредна контраатака доведе до центриране към Колев, който стреля, но вместо да влезе в мрежата, топката срещна тялото на защитник на гостите.

Тези 3 точки запазват донякъде надеждите на „моряците” за игра в Европа. Те са на 6-та позиция с актив от 39 точки. "Железничарите" от Мездра остават под чертата, но са с равен брой точки със Сливен. Двата отбора имат актив с по 21 точки.