Черноморец най-накрая записа победа в "А" група

Два гола на Гонзалес и един на Педриня счупиха каръка за отбора на Краси Балъков срещу Локо (Мз)

Отборът на Черноморец прекрати негативната си серия от 9 поредни мача в "А" група. Отборът на Красимир Балъков постигна класическа победа от 3:0 над Локомотив (Мездра) в мач от 20 кръг на българското футболно първенство.

Мачът се игра от 15:00 ч на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен заради ремонтни действия на стадион "Лазур" в Бургас. Със спечелените 3 точки Черноморец измести Пирин от 7-то място във временното класиране заради по-добрата си голова разлика. Отборът на Локомотив (Мездра) е на 14-то място със 17 точки.

Отборът на Черноморец наложи своя контрол върху мача още с първия съдийски сигнал. Футболистите на Красимир Балъков натикаха съперника си от Мездра в неговата половина. Натискът даде резултат в 13-та минута. Крумов бе съборен в наказателното поле и реферът Атанас Димитров отсъди най-тежкото наказание – дузпа за Черноморец. Зад топката застана Гонзалес, който бе точен и откри резултата в срещата. Преди дузпата да бъде изпълнена вратарят на Локо (Мз) Линков получи жълт картон за оспорване на съдийското решение.

Черноморец удвои преднината си в 22-та минута. Отново се разписа Гонзалес, но този път от пряк свободен удар. До края на полувремето най-дейният на терена Гонзалес отправи още два много опасни удара към вратата на Линков, но неточни. В 31-та минута бе извършена принудителна смяна в състава на Локомотив. Заради контузия бе изваден Коприваров, а на негово място в игра влезе Русев. Така след 45 минути игра двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за домакините от Бургас.

Второто полувреме започна в спокойно темпо. Играта бе съсредоточена в центъра на терена. Първото голово положение за втората част бе в актива на Локомотив (Мз). В 64-та минута бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Киров. Зад топката застана Страти Илиев, но Борел спаси неговия удар.

Развръзката настъпи в последните 10 минути на мача. В 83-та минута Терзиев пропусна да направи преднината на Черноморец класическа след пас на Мориц. Все пак футболистите на Красимир Балъков стигнаха до класически резултат в срещата. В 87-та минута точен бе Педриня след пас на Карбони.