Черноморец се доближи на 5 точки от спасителния бряг, Славия трябва да трепери (+СНИМКИ)

"Акулите" на Херо разбиха Пирин (ГД) с 4:0, два гола вкара Милен Василев

Черноморец намали на 5 точки изоставането си от спасителния бряг след изиграването на 9-ия кръг в плейофите на втората седмица. В събота вечер бургазлии разбиха изпадналия Пирин (Гоце Делчев) с 4:0 и се възползваха от загубата на Славия от Берое в петък, като оставиха жива интригата около последния изпадащ пет кръга преди края на сезона.

След два гола на Милен Василев, автогол на Румен Лапантов и попадение на резервата Симеон Райков „акулите” на Херо записаха 6-а победа в плейофната фаза, в която имат само една загуба (0:3 в Стара Загора).

Първият си гол Черноморец вкара още в 9-ата минута. След пробив и центриране на Крум Стоянов отляво Милен Василев заби в мрежата от около точката на дузпата.

Годфред Бекое можеше да покачи в 24-ата минута, след като излезе сам срещу вратаря, но би право в него.

В началото и на двете полувремена Милчо Ангелов имаше добри възможности, но прекалено дълго обработваше топката и така не успя да отправи нито веднъж голов удар.

Черноморец обаче вкара още два гола. В 51-ата минута Лапантов си отбеляза автогол за 2:0, а в 63-ата Милен Василев вкара втория си гол в мача с удар от воле от непосредствена близост. С две асистенции се отличи Венелин Филипов.

Бекое направи втори пропуск преди резервата Симеон Райков да оформи крайното 4:0, завършвайки бърза контраатака, началото на която даде капитанът Ванчо Траянов.

Така Черноморец събра 41 точки на 11-ото място, което е точно под чертата, изоставайки с 5 от Славия и със 7 от Локо (София). Интересен се очертава 38-ият кръг, когато „белите” посрещат „акулите” на стадиона в кв. „Овча купел”.

В следващия кръг Черноморец е гост на другия бургаски тим Нефтохимик. Последното градско дерби за сезона е на 30-ти април /сряда/ от 19:00 часа на стадион „Лазур“.

Novsport.com проследи с чат-описание най-интересните моменти от стадион „Лазур” със съдействието на пресслужбата на ПСФК Черноморец!