Локомотив (Мз) и Спартак (Вн) поделиха точките в хубав мач - 1:1

Началото на пролетния полусезон продължава да изненадва. След като вчера Локомотив (Пд) и Сливен спретнаха хубав за гледане футбол, днес в Мездра домакините и варненския Спартак също не останаха по-назад и завърпиха 1:1 в хубав за окото двубой, в който всеки от двата отбора можеше да си тръгне с трите точки.

Началото на пролетния полусезон продължава да изненадва. След като вчера Локомотив (Пд) и Сливен спретнаха хубав за гледане футбол, днес в Мездра домакините и варненския Спартак също не останаха по-назад и завършиха 1:1 в хубав за окото двубой, в който всеки от двата отбора можеше да си тръгне с трите точки.

Преотстъпеният от Литекс Адриано Миранда изведе гостите напред още в 8-ата минута, а Саша Симонович изравни в 56-ата.

Двубоят започна с атаки към двете врати и първият гол не заскъсня. В 8-ата минута Сакалиев открадна топката и намери включилия се Миранда. Той влезе в наказателното поле и с прецизен удар в левия ъгъл матира Левашки.

Десет по-късно Малинди не можа да вкара от изгодна позиция, а след още 10 Миранда можеше да вкара втория си гол в мача, но ударът му срещна страничната греда. В тези минути защитата на Локо често грешеше, за което "помогна" и излизането от игра на Пажин, който се контузи при изпълнение на фаул.

Домакините опитаха да пренесат играта в полето на Спартак, но не можаха да стигнат до чисти положения. Техният натиск се усили сериозно в началото на втората част, а в 55-ата минута Саша Симонович успя да изравни, разписвайки се след невероятно изпълнение на пряк свободен удар.

В 65-ата минута Анев шутира над вратата на добра позиция, а гостите можеха да стигнат до победата в 75-ата, когато Мирчев имаше възможност да засече с глава центриране отдясно, но топката мина над напречната греда.

В края на двубоя домакините имаха шанс да спечелят мача. Пет минути преди края Симонович шутира от воле, но за пореден път ударът мина во-високо от целта. Буквално в последните секунди Тозе овладя топката на около 7-8 метра от вратата, обърна се и шутира, но вратарят на гостите Цанков плонжира и спаси едната точка за варненци.