Миньор изпадна след загуба от Монтана на "Огоста" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Георги Станков постигна първа победа от 6 октомври 2012 г. насам

Отборът на Миньор официално се превърна в третият изпадащ след поражение с 0:2 от Монтана като гост. Преди перничани днешният им съперник се бе простил с участието си в „А” група, докато Етър абдикира и няма да довърши първенството. Днес пред 400 зрители на стадион „Огоста” тимът на Георги Станков постигна първа победа от 6 октомври 2012 г. насам след голове на Венцеслав Иванов и Владимир Мичев във всяко едно от полувремената. Най-добрият на терена Владислав Златинов пък тресна напречната греда.

Монтана натисна от самото начало. В 5-ата минута Томислав Павлов можеше да си вкара автогол при изпълнение на корнер, но Банков внимаваше и спаси. В 9-ата минута отново стражът се намеси, като изби силен шут на изведения Златинов.

В 18-ата минута домакините откриха резултата. Добре представящият се Златинов комбинира на едно-две с Венци Иванов. Нападателят шутира от ъгъла на наказателното поле и след рикошет в гредата топката се оплете в мрежата за 1:0.

Миньор опита да върне попадението шест минути по-късно, когато Александров бе изведен на добра позиция в наказателното поле от Хикмет, но последвалият му удар бе блокиран.

В 39-ата минута отново Александров шутира силно от границата на наказателното поле и само котешкото разтягане на Христо Иванов предотврати изравнителен гол.

Малко по-късно Йордан Тодоров от състава на Монтана получи контузия и бе заменен принудително от Славчо Шоколаров.

9 минути след подновяването на играта домакините покачиха своя аванс с второ попадение. Дани Младенов догони една топка отдясно, центрира от ъгловото флагче и непокритият в пеналта Владимир Мичев засече в мрежата на Банков.

Три минути по-късно Миньор имаше възможност да върне попадението и евентуално да потърси изравняване. Но Петър Петров, който бе изведен сам срещу вратаря, прекали с финтовете и топката му бе отнета от бранител.

В 67-ата минута шут на Владислав Златинов от свободен удар срещна напречната греда, а в заключителните минути отново бившият играч на Славия стреля много опасно, но Банков успя да избие.

Така Монтана се изравни по точки с Етър – по 16, и дръпна с място по-нагоре. Миньор пък остана с 20 точки на 14-ата позиция и вече не може да догони Ботев (Вр), който е с 27 над чертата, и ще играе в „Б” група от следващия сезон, ако намери пари.

Етър 3 точки отнети.
В състезание, в което два отбора завършат с равен брой точки, класирането ще се определи по следният начин: