Пирин (ГД) остави Нефтохимик на дъното след края на редовния сезон

"Неврокопчани" се поздравиха с втора победа през пролетта след 3:2

Пирин (Гоце Делчев) нанесе 10-а поредна загуба на Нефтохимик след 3:2 в южния град. Благодарение на два гола на Марио Близнаков в началото на второто полувреме, „неврокопчани” постигнаха втора победа от началото на пролетния дял, за да завършат като предпоследни редовния сезон с актив от 15 точки и за да оставят „шейховете” на последното 14-о място с три по-малко. Иначе Борислав Хазуров изведе домакините напред в резултата още в 8-ата минута.

„Шейховете” отбелязаха първите си два гола под ръководството на новия наставник Златко Янков. Те бяха дело на Живко Петков за 1:1 през първото полувреме и на Любомир Божинов от дузпа за крайното 2:3.

Хазуров откри в 8-ата минута след самостоятелна акция, завършила с красиво прехвърляне над защитниците и вратаря на Нафтата.

В края на първото полувреме гостите натиснаха и заслужено се оттеглиха на почивка след изравнителен гол. Живко Петков засече с глава в мрежата центриране на Любомир Божинов в 43-ата минута.

Марио Близнаков избухна с два гола до 50-ата минута. Първо той се възползва от проспано прострелно центриране отдясно, за да засече в мрежата за 2:1. Отново той отбеляза, след като финтира защитник и шутира във вратата покрай Георгиев.

Малко по-късно обаче Близнаков се контузи и бе заменен принудително.

Нефтохимик намали в 67-ата минута от дузпа, реализирана от Любомир Божинов и отсъдена за нарушение срещу Живко Петков.

До края не падна нов гол и Пирин ще играе срещу Локо (София) като гост в първия кръг от плейофите. Нафтата ще пътува също до столицата за мач срещу 9-ия Славия.