Съмнителен гол на "Лаута" донесе победа на Локомотив срещу Миньор (Перник)

Локомотив (Пловдив) се наложи с минималното 1:0 над Миньор (Перник) в изключително изнервен мач от 24-ия кръг на „А” група. Единственото попадение в двубоя бе дело на сръбският нападател на „смърфовете” Павле Делибашич, но при попадението му останаха съмнения за нарушение срещу вратаря на „жълто-черните” Чворович. Двата отбора изиграха един много мъжки двубой, в който опровергаха спекулациите, че мачът е договорен в полза на тима от Перник. Главният рефер Станислав Ставров допълнително наля масло в огъня, като показа девет жълти и два червени картона, а в края на срещата бе изгонен и старши треньорът на Миньор Антон Велков.

Мачът започна с опасно центриране на Даксон в наказателното поле на гостите, а ударът на Сечков с глава мина покрай вратата. Няколко минути по-късно бразилската звезда на „смърфовете” стреля опасно, но изстрелът му мина над напречната греда. В 20-ата минута след разбъркване в полето на Локомотив, младежкият национал Николай Дюлгеров стреля опасно, но върналият се Павле Делибашич изби. В ответната атака Ангелов фаулира грубо Дани Кики, който потърси саморазправа с извършителя, а главният рефер Ставров му показа директен червен картон.

15-ина минути по-късно Даксон намери Делибашич в полето на перничани, но ударът му мина покрай вратата. При следващата интересна ситуация Станислав Руменов фаулира необмислено противников играч и получи втори жълт картон, като възстанови численото равенство на терена. Опасни удари на Даксон за домакините и Дюлгеров от гостите белязаха края на полувремето.

Втората част започна с прострелно центриране на Даксон, но Делибашич не успя да засече топката във вратата на „чуковете”. В 60-ата минута гостите пропуснаха златна възможност да открият резултата, след като Крумов центрира в полето на „смърфовете” към трима непокрити свои съотборници, но те не съумяха да насочат топката във вратата на домакините.

В 71-ата минута Писаров намери Делибашич в наказателното поле на гостите, но ударът на сърбина от 2 метра бе спасен от Чворович. Все пак нападателят се реваншира за пропуските си в 82-ата минута, въпреки че попадението му бе бурно оспорено от гостите. Мечечиев центрира в полето на „жълто-черните”, а излезлият Чворович изпусна топката. Делибашич я овладя и веднага я прати в опразнената врата, но при попадението останаха съмнения за фаул на нападателя срещу вратаря на „чуковете”. Старши треньорът на гостите Антон Велков пък бе изгонен, защото бурно оспори решението на рефера Ставров да зачете попадението.

В последната минута на полувремето след разбъркване в полето на „смърфовете”, Дюлгеров центрира към Горан Янкович, който със страхотна задна ножица тресна напречната греда.

След тази победа Локомотив се утвърди на 6-ото място в класирането с актив от 33 точки, а Миньор остана на 12-ата позиция с девет по-малко.