В мач без значение Пирин (Гоце Делчев) победи Любимец с 5:0

Това е най-убедителната победа на "неврокопчани" в елита в цялата му история

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) разгроми с 5:0 Любимец в мач от 36-ия кръг на "А" група. Разписаха се Любомир Гуцев (17', 89'), Васил Панайотов (19'), Мартин Газиев (54') от дузпа и Костадин Башов (77'). Това е най-убедителната победа на тима в елита в цялата му история.

В 17-ата минута след изпълнение на ъглов удар включилият се в атаката защитник на домакините Любомир Гуцев с точен удар с глава откри резултата - 1:0 за Пирин.

Само две минути по-късно след бърза контраатака и двойно подаване Васил Панайотов излезе сам срещу вратаря на гостите Радослав Рашков и увеличи на 2:0.

През второто полувреме домакините продължиха да доминират и в 54-ата минута след точно изпълнение на дузпа капитанът Мартин Газиев увеличи на 3:0.

Четвъртият гол на домакините бе рядко красив: в 76-ата минута Костадин Башов получи пас от дълбочина, напредна, майсторски финтира защитник и с прецизен удар по диагонала направи безпомощен вратаря Радослав Рашков - 4:0 за Пирин.

В 89-ата минута централният защитник на отбора от Гоце Делчев Любомир Гуцев отбеляза втория си гол в мача - отново с глава, и отново след изпълнение на ъглов удар, с което оформи крайния резултат