Нюкасъл и Манчестър Сити завършиха 2:2

В последния мач от осмия кръг на английската Висша лига Нюкасъл и Манчестър Сити завършиха при резултат 2:2 при много завързан двубой без много положения. Защитникът на домакините Хабиб Бей получи червен картон още в 13-та минута, защото спъна Робиньо в пеналта и само минута по-късно бразилецът откри резултата в полза на Сити. В 44-та минута нападателят на Нюкасъл Шома Амеоби успя да изравни резултатът, а през второто полувреме с автогол на Ричард Дън домакините обърнаха резултата. Нигериецът Амеоби изпусна през второто положение страхотно положение и пропусна да вкара още едно попадение за домакините. Нюкасъл стояха по-добре на терена, въпреки че бяха с човек по-малко. В последните 10-тина минути гостите от Манчестър се активизираха и Стивън Айрлънд успя да изразни резултата в 86-та минута, а само минута по-късно пропусна да донесе победата на своя тим след като диагоналният му удар мина на сантиметри от вратата. След този мач Нюкасъл е на предпоследното 19-то място с 6 точки, докато Сити заема 10-то място с 10 точки.