2. - Англия
  3. Портсмут не успя да победи Хъл Сити – 2:2

Портсмут не успя да победи Хъл Сити – 2:2

Отборите на Портсмут и Хъл Сити не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мача по между им от 14-ия кръг на английската Висша лига.

Отборите на Портсмут и Хъл Сити не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мача по между им от 14-ия кръг на английската Висша лига. Домакините откриха резултата още в 20-та минута на двубоя. Йонес Кабул центрира добре отляво и качи топката на главата на национала Питър Крауч, който не сгреши и направи резултата 1:0, като така завърши и първото полувреме на двубоя.

През втората част зрителите на „Фратън Парк” бяха свидетели на цели 3 гола. Първо Търнър от състава на гостите възстанови равенството, след центриране от ъглов удар в 53-та минута, а само 10 минути по-късно Глен Джонсън възстанови преднината на домакините. Бившият бранител на Челси и Уест Хем отправи страхотен удар от около 25 метра и не остави никакъв шанс на вратаря на гостите. Хъл все пак стигна до равенството с гол 3 минути преди края на редовното време. Най-възрастният футболист във Висшата лига Дийн Уиндас се възползва от разбъркване в наказателното поле на Портсмут и оформи крайното 2:2.

След това равенство Портсмут остана на 8-то място в класирането с актив от 19 точки, докато Хъл е на 6-а позиция с 22 точки.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)