2. - Българи в чужбина
  3. Лийдс и Груев отново не победиха в Чемпиъншип

Лийдс и Груев отново не победиха в Чемпиъншип

Отборът на българина завъртя 0:0 при визитата си на УБА

Лийдс Юнайтед с Илия Груев в състава си завърши наравно 0:0 при гостуването си на Уест Бромич Албиън в мач от втория кръг на Чемпиъншип. В първия кръг йоркширци направиха 2:2 у дома с Портсмут. Българският национал изигра цял мач на „Дъ Хоутърнс“.

Първата част се изигра на сравнително ниско темпо, като добрите положения липсваха. Все пак, в добавеното време Лийдс имаше възможност да отбележи, след като Паскал Струйк засече центриране от свободен удар, но изстрелът му с глава мина вдясно от вратата.

В началото на втората част двата тима си размениха по едно положение. В 50-ата минута УБА можеше да поведе, след като Хейсон Мълъмби стреля, но Илан Мелие спаси. Седем минути след това Итън Ампаду с глава затрудни Алекс Палмър, който все пак изби.

В 66-ата минута Каръл Грант можеше да даде аванс на домакините, след като шутира от границата на наказателното пое, но покрай вратата на Мелие. Пет минути по-късно Кайли Бартли засече центриране с глава, но отново покрай вратата на Лийдс.

Йоркширци на свой ред имаха шанс да поведат в резултата минута след това, в 72-рата, след като Паскал Струйк засече перфектно центриране и отправи изстрел с глава, който обаче премина далеч покрай левия страничен стълб на вратата на Уест Бром.