2. Баскетбол
  3. Девойките стартираха със загуба Европейското по баскетбол

Девойките стартираха със загуба Европейското по баскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 16 години започна със загуба участието си на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Коня, Турция. В първия си мач българският тим отстъпи пред Австрия с 59:84 (12:23, 18:30, 9:19, 20:12) в първата си среща от група D на шампионата.

Следващият двубой на баскетболистките на селекционера Лъчезар Коцев предстои на 17 август (събота) срещу Люксембург, отново от 21:30 часа.

След размяна на кошове на старта съставът Австрия вкара 17 безответни точки и се откъсна напред. Макар повече от четири минути националките да не успяваха да се разпишат, след силен завършек на първата четвърт те намалиха за 12:23. Съперникът обаче продължи да стреля с много висок процент от игра и през втория период и на почивката вече българките изоставаха с 30:53.

Резултатността спадна след паузата, но австрийките продължиха да увеличават аванса си и последната четвърт започна при 72:39 в тяхна полза. Отборът на България спечели заключителния период, намалявайки част от пасива си, но без това да може да промени крайния изход.

Валерия Стойчева завърши с 16 точки и 6 борби за българския тим, а Габриела Коцева добави 9 т