Берое направи летящ старт с 4:1 срещу Любимец

Старозагорци победиха новака в елита в първата си лятна контрола

Берое победи с 4:1 Любимец в първата си контрола от лятната подготовка. Старозагорци се наложиха с две попадения на Амир Саюд през първата част в 34-ата и 39-ата минути и попадения през второто на Георги Андонов в 62-ата и Венцислав Христов в 89-ата минута от дузпа. Голът за Любимец вкара Венцислав Йорданов в 55-ата минута.

Петър Хубчев заложи през първото полувреме на Благой Макенджиев на вратата. Пламен Крумов заигра като десен бек, а Веселин Пене в ляво. Централни бранители бяха Борислав Стойчев и Веселин Пенев. Като опорни халфове заиграха Елиаш и дошлият на проби Меди. Амир Саюд заигра като офанзивен полузащитник. Дончо Атанасов игра като дясно крило, а Давид Каядо – като ляво. Емил Ангелов бе на върха на атаката.

Предвид доста началния етап на подготовка на двата отбора двата отбора не показаха кой знае какви футболни достойнства през първите 30-ина минути на мача.

Антон Огнянов центрира в 10-ата минута за Георги Чакъров, който с глава прати топката високо над вратата в аут. В 11-ата минута Елиаш изведе добре Пламен Крумов, но вратарят Вълков излезе и улови преди бекът на “Берое” да успее да засече.

Последваха минути с повече разиграване и без сериозни голови опасности, за да се стигне до 34-ата минута когато Дончо Атанасов получи пас от Елиаш по дясното крило, навлезе навътре и стреля от около 25 метра. Вратарят успя да парира. Топката попадна в играч на “Берое”, който пусна леко в дясно за Амир Саюд на границата на наказателното поле фронтзлно на вратата. Той стреля плътно от там и се разписа за 1:0.

В 39-ата минута отново Саюд вкара и втори гол за “Берое”. След хубаво разиграване пред наказателното поле Веселин Пенев изведе отлично алжирецът в пеналта. Саюд финтира трима защитници и се разписа в долния десен ъгъл на пазената от Рашков врата.

Втората част започна с изцяло обновен състав за Берое. На вратата застана Иван Караджов, а пред него вдясно действаше Здравко Илиев, вляво - Георги Динков. Като централни защитници играха Иво Иванов и Владимир Зафиров. Опорни халфове бяха Мартин Райнов и Атанас Зехиров. Като ляво крило заигра Иван Горанов, а в дясно Георги Андонов. Джери Ситое застана зад изнесеният напред нападател Венцислав Христов.

В 55-ата минута Венцислав Йорданов навлезе от дясно след пас на Тевиа, финтира Владимир Зафиров и се разписа за 2:1.

Георги Андонов направи резултата 3:1 в 62-ата минута с хубав шут от 23 метра след като напредна сам около 10 метра.

Последваха минути, в които играта се водеше изцяло пред вратата на “Любимец”. Джери Ситое имаше няколко шансове, но бе неуспешен.
В 67-ата минута Атанас Зехиров стреля добре от около 30 метра, но Николай Младенов успя да избие в корнер.

Венцислав Христов намери Иван Горанов, който стреля от малък удар, но не намери целта. В 79-ата минута Венцислав Христов стреля от около 12 метра по земя. Топката летеше към долния ляв ъгъл на пазената от Младенов врата, но той успя да изчисти в корнер.

Георги Андонов центрира от дясно към Венцислав Христов в 79-ата минута, който от 10 метра засече с глава, но топката срещна гредата.

В 85-ата минута Педро Еуженио центрира добре за Иво Иванов, който от метър пред вратата направи по-трудното – да изкара в аут вместо да отбележи. Отново Венци Христов стреля добре в 86-ата минута, но топката мина покрай целта.

Педро Еуженио бе повален в 88-ата минута в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за “зелено-белите”. Венцислав Христов бе точен от бялата точка.

Така “Берое” победи “Любимец” с 4:1, а от утре заминава за Смолян за подготвителния си лагер.

Берое – Любимец
4:1
голмайстори: 1:0 Амир Саюд 34′, 2:0 Амир Саюд 39′, 2:1 Венцислав Йорданов 55′, 3:1 Георги Андонов 62′, 4:1 Венцислав Христов 89′(д)

Берое: /Първо полувреме/: 1. Благой Макенджиев – 17. Пламен Крумов, 14. Игнат Дишлиев, 5. Борислав Стойчев, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш, 8. Меди – 11. Дончо Атанасов, 71. Амир Саюд, 88. Давид Каядо – 80. Емил Ангелов;
Второ полувреме: 73. Иван Караджов – 2. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков – 19. Мартин Райнов, 18. Атанас Зехиров – 7. Георги Андонов, 70. Джери Ситое (80′ – 77. Педро Еуженио), 9. Иван Горанов