3. 0:0 в битката за 5-ото място между Славия и Пирин

0:0 в битката за 5-ото място между Славия и Пирин

"Белите" и "орлетата" не успяха да се победят пред 300 зрители, реферът изгони Вили Вуцов.

Славия и Пирин не успяха да се победят в среща от 18-ия кръг на „А” група, която се игра на стадион „Славия” пред 300 зрители.

Мачът бе равностоен и закономерно завърши 0:0. „Белите” останаха с 10 човека след червен картон на Боби Георгиев в 65-ата минута на мача, но „орлетата” не успяха до края да преодолеят Мболи.

Така битката за 5-ото място в "А" група остана отворена, тимът от Благоевград има 29 точки, а Славия са 6-и със същия актив.

Началните минути двата тима не показаха добра игра. В 13-ата домакините от Славия стигнаха до отлична голова възможност. Дяков центрира отдясно, Жуниор изведе прекрасно Колев, чийто изстрел бе отразен от Макенджиев. В следващата атака Коцев центрира остро, но Младенов не успя да засече топката.

В 21-ата минута Пеев хвърли страхотен пас към Дяков, той обаче не успя да прехвърли Макенджиев и топката мина над вратата. Последваха две принудителни смени в двата тима. Петров получи удар в главата и не успя да продължи срещата, като на негово място влезе Дюлгеров. Воденичаров от състава на Пирин също напусна игра, а в игра се появи Златковски.

В 44-ата минута асистент-съдията отсъди спорна засада на Младенов, който излезе сам срещу Мболи. Първата част завърши при нулево равенство.

Битката на стадиона в кв. „Овча купел” продължи и през вторите 45 минути. Славия се опитваше да овладее инициативата, докато Пирин дебнеше на контраатаки. В 65-ата минута „орлетата” успя да организират такава и домакините останаха с човек по-малко на игралното поле. Георгиев задържа откъсналия се сам срещу вратаря Кондев и получи червен картон от рефера Станислав Тодоров.

Въпреки ситуацията нещата на терена не се промениха. Дойде 90-ата минута, когато Иванов можеше да реши всичко, не стреля неточно. Минута по-късно съдията Тодоров отстрани треньорът на „белите” Вили Вуцов за бурен протест към негово отсъждане. В края „орлетата” бяха близо до победния гол, но на два пъти не успяха да преодолеят Мболи.

0:0 между Славия и Пирин в 18-ия кръг на „А” група.

Пирин продължава доброто си представяне през пролетта - две победи и едно равенство, докато Славия остава в битката за зона "Европа".

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор