3. Берое излъга Пирин с късен гол на Императора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое излъга Пирин с късен гол на Императора (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлетата" отново разочароваха, Томаш спечели своя мач №50 в Първа лига

Пирин отново разочарова феновете си.

„Орлетата” продължиха лошата си серия и загубиха с 0:1 домакинството си срещу Берое от XVI кръг на Първа лига.

Единственото попадение на стадион „Христо Ботев” в Благоевград бе дело на обичайния заподозрян Мартин Камбуров и падна пет минути преди края на мача.

Така домакините записаха трето поред поражение в елита и останаха без успех от осем кръга, тъй като за последно победиха Локомотив Пловдив с 5:0.

Двубоят бе под номер 50 в кариерата на Александър Томаш като треньор в групата на майсторите, като в тях наставникът на гостите има 21 победи, 13 ремита и 16 поражения.

Първата добра възможност бе за домакините и дойде в 24-ата минута, когато Станислав Костов отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над гредата.

Берое отговори в 34-ата минута, когато Карлос Охене изключително технично засече с пета центриране от корнер, но топката срещна далечната греда. Това бе и най-красивото положение в срещата.

Веднага след подновяването на играта двата отбора си размениха по една добра атака, а при тази на гостите Педро Еуженио стреля от десетина метра, но Благой Макенджиев демонстрира рефлекс и спаси.

След това мачът се накъса заради множеството остри влизания и в крайна сметка арбитърът Станислав Ставров показа общо 8 жълти картона, от които шест за играчи на гостите.

Те обаче се добраха до успеха в заключителните минути. Първо резервата Серджиу  Негруц изведе чудесно Мартин Камбуров, който пред малкия пеналт засече с шпагат топката, но тя мина покрай страничната греда.

След последвалия корнер обаче Императора получи втори шанс и го използва.

В 85-ата минута Иван Иванов се ориентира най-добре при един карамбол в пеналта на Пирин и овладя, след което хитро подаде на Камбуров, а последният майсторски реализира и донесе трите точки на Берое.

С тях старозагорци вече имат 27 в своя актив и се изкачиха до четвъртата позиция, а Пирин остана с едва 13 пункта на незавидното 12-о място.

“Пирин” (Благоевград) – “Берое” (Стара Загора) 0:1
0:1 Мартин Камбуров 85′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

“Пирин”: 22. Благой Макенджиев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 27. Костадин Ничев, 18. Юлиян Попев (к), 44. Конър Хендерсън, 10. Аймен Суда, 24. Антон Костадинов, 15. Димитър Благов (64′ – 99. Радолсав Кирилов – 82′- 26. Любомир Цолев), 19. Станислав Костов, 6. Тодор Паланков ;неизползвани резерви: 76. Красимир Костов, 30. Тодор Траянов, 4. Димитър Митев, 28. Ивайло Михайлов, 25. Методий Стефанов;
Треньор: Милен Радуканов

“Берое”: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев (80′ – 21. Серджиу Негрут), 6. Иван Иванов, 26. Камен Хаджиев, 9. Мартин Камбуров, 16. Марко Адамович (69′ – 10. Борислав Цонев), 20. Матеус Леони, 71. Антон Карачанаков (87′ – 5. Павел Виданов), 8. Карлос Охене, 7. Мартин Райнов, 77. Педро Еуженио; неизползвани резерви: 22. Богомил Цинцарски, 5. Павел Виданов, 11. Драгош Фиртулеску, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев;
Треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Конър Хендерсън 32′, Аймен Суда 45′  (груб фаул) [“Пирин”];  Милен Желев 41′, Мартин Райнов 44′, Марко Адамович 63′ , Камен Хаджиев 77′, Иван Иванов 81′,  (груб фаул) Карлос Охене 81′ (реплика)[“Берое”]

Арбитър: Станислав Ставров (Велико Търново)

Асистенти: Диян Вълков (Варна), Александър Атанасов (Варна)

Допълнителни асистенти: Ангел Баялцалиев (София), Владимир Вълков (Пловдив)