3. Берое разгроми Локо Мездра с 3:0 и отива на четвъртфинал за Купата

Берое разгроми Локо Мездра с 3:0 и отива на четвъртфинал за Купата

Берое разгроми Локо (Мездра) с класическото 3:0 в осминафинална среща от турнира за Купата на България, и продължава напред в борбата за трофея. Дончо Атанасов откри резултата в 9-ата минута, Петър Димитров удвои преднината на своите в 48-ата минута, а в 75-ата минута Андонов оформи крайното 3:0.

Срещата, която се игра пред около 50 зрители на мразовития стадион „Локомотив” в Мездра започна по-активно за гостите от Стара Загора, които се хвърлиха с повече хъс и самочувствие в мача.

Така в 9-ата минута се случи логичното – футболистите на Илиян Илиев разпечатаха вратата на Христо Иванов. След многоходова комбинация Петър Димитров центрира в наказателното поле към Дончо Атанасов, който се възползва от колективна грешка и с диагонален удар простреля стража на мездричани.

Ранното попадение стъписа домакините и Берое имаше възможност да удвои преднината си. В 16-ата минута Атанасов получи дълъг пас и пусна към Димитров, който изпрати топката за втори път в мрежата на Иванов.

След около половин час мъка на стадиона в Мездра футболистите на Войн Войнов живнаха и започнаха да играят.

В 25-ата минута Моралес центрира от корнер, Макенджиев засече с глава, но изпрати топката в ръцете на Скорчев. Девет минути по-късно Петков напредна отдясно и центрира към Хазуров, който стреля акробатично със задна ножица, но изпрати топката в аут.

В 37-ата минута преотстъпеният от Левски Исмаил Иса напредна отляво, навлезе в наказателното поле и центрира ниско по земя, но Боби Хазуров от един метър не успя да уцели рамките на вратата. Четири минути по-късно младокът получи дълъг пас от Петков и стреля слабо право в ръцете на вратаря.

До края на първата част двата отбора не успяха да въздадат нова опасност за гол и Берое се оттегли на почивка с минимална преднина.

През второто полувреме отново старозагорци бяха по-активни на терена и показаха, че на всяка цена ще търсят по-убедителна победа. Така три минути след подновяване на играта Берое удвои своята преднина

В 48-ата минута Дончо Атанасов, който получи пас от Петър Димитров, напредна в малкия пеналт, възползвайки се от грешка на Макенджиев и от около метър изпрати топката в опразнената врата. В 56-ата минута Бачев напредна през центъра на терена, стигна до границата на полето стреля с левия крак, но вратаря изби.

Две минути по-късно Жеков напредна по левия фланг, подаде на Георги Андонов, който овладя и стреля, но Христо Иванов парира неговия удар, предотвратявайки стопроцентов гол.

Мездринските „железничари” имаха шанс да направят нещо в 66-ата минута, когато Моралес стреля от фаул на около 20 метра от вратата на Скорчев, но изпрати топката над напречната греда. Две минути по-късно Бамба пусна към Иса, който стреля слабо в ръцете на вратаря.

В 75-ата минута тимът от Стара Загора окончателно уби интригата в мача. Влезлият като резерва Писаров напредна отдясно и центрира към Андонов в малкия пеналт. Той изпревари вратаря и с глава изпрати топката в мрежата за 3:0.

Така без много затруднения Берое елиминира Локомотив Мездра и се класира на четвъртфинал в турнира за Купата на България.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)