3. Берое срази Литекс и става втори, продължава да мечтае за Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое срази Литекс и става втори, продължава да мечтае за Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Заралии” се наложиха у дома с 3:1, Бьорн Маарс направи шокиращ пропуск

Берое постигна много важна победа над Литекс в двубоя от 30-ия кръг на А група, който се проведе на стадиона в Стара Загора. Заралии се поздравиха след 3:1 и продължават да мечтаят за класиране в турнира Лига Европа. С този успех отборът на старши треньора Петър Хубчев събра актив от 51 точки, колкото имат и Литекс, и Локо (София). ЦСКА падна до петото място с 48 точки.

Така, заралии станаха втори в класирането. Локо (Сф) е трети, а Литекс – четвърти.

Голмайстори за победителите станаха Елиаш, който бе точен на два пъти, и Атанас Зехиров, който вкара много красив гол. Попадението за „оранжевите” реализира Бьорн Маарс, но представянето му в този двубой ще се запомни най-вече с шокиращ пропуск на празна врата.

Това бе седма победа като домакин за Берое от началото на сезона. Срещата бе изгледана от националния селекционер Ивайло Петев.

Двата съперника играха динамично, атакуващо и приятно за окото. Двубоят започна по великолепен начин за домакините. Още във втората минута резултатът бе открит в тяхна полза. Кристиян Малинов се подхлъзна в много опасна зона, което позволи на Елиаш да овладее топката и от дъгата пред наказателното поле отправи силен удар по земя – без никакъв шанс за Винисиус.

Футболистите на Литекс обаче успяха бързо да се отърсят от ранния гол и възстановиха равенството след седем минути игра. Иван Горанов отправи много добро центриране в наказателното поле, там нападателят Бьорн Маарс Йонсен надскочи всички и с глава се разписа. Това бе едва второто негово попадение, откакто пристигна в Ловеч.

През първата част „оранжевите” създадоха по-опасните положения пред вратата на Илко Пиргов. Илия Миланов можеше да даде преднина на своите. Той отправи опасен удар с глава, след като засече от пряк свободен удар, но топката профуча покрай дясната греда.

36-ата минута на двубоя ще се запомни със страховития пропуск на голмайстора за Литекс Бьорн Маарс. Пиргов излезе извън наказателното поле неубедително, за да спре атака на гостите, Асприля овладя и веднага пусна към норвежеца, който на напълно празна врата шутира много силно и също толкова неточно в аут. Явно това е било последната капка за търпението на феновете на Литекс. През второто полувреме те издигнаха транспарант, който гласеше: „Йонсен Вън”.

Емоциите и страстите на терена не липсваха. Няколко от атаките на Берое бяха спрени със сигнали за засада, което изнерви треньора Петър Хубчев и той избухна в определени ситуации. Четвъртият съдия се наложи да го предупреди.

През второто полувреме темпото на игра и желанието на двата отбора за победа се запази. Атаките не спираха, но домакините бяха тези, които имаха повод за радост. В 70-ата минута Атанас Зехиров вкара изключително красив гол. Той взе топката в половината на Литекс, напредна уверено и от границата на наказателното поле отправи неспасяем бомбен удар.

В 82-ата минута голмайсторът Елиаш сложи точка на спора с плътен удар по земя. Мапуку навлезе в наказателното поле и отправи удар, който бе отразен от вратаря, но топката попадна в бразилеца и той не сгреши за крайното 3:1.

Класиране между засегнатите отбори с равни точки:

Берое – 14 т.

Локо Сф – 9 т. (8:9 г.р.)

Литекс – 9 т. (8:11 г.р.)

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор