Берое засили Локо (Мездра) към „Б” група

Гол на резервата Николай Станков донесе минимална победа с 1:0 за Илиан Илиев и компания, скандали в лагера на гостите

Отборът на Берое продължава да впечатлява с изявите си и днес постигна нова победа. При домакинството си от 22-ия кръг на „А” група възпитаниците на Илиан Илиев надвиха борещия се за оцеляване тим на Локомотив (Мездра) с минималното 1:0, а автор на единственото попадение бе резервата Ники Станков. Берое съвсем не игра на върха на своите възможности, но въпреки това успя да стигне до победата. Гостите от Мездра пък пропуснаха отличен шанс да вземат нещо от стадиона под Аязмото и се запътиха към „Б” група. Освен за загубата, в лагера на Локомотив ще трябва да мислят и за скандала, който избухна между Страти Илиев и треньора Войн Войнов непосредствено след гола на Берое.

Първото полувреме под Аязмото бе доста скучно и не предложи почти нищо на около 4000 зрители, които бяха дошли на връх Великден да подкрепят своя отбор. Домакините започнаха по-добре срещата и отправиха два далечни удара чрез Хаджииванов и Генчев, но и в двата случая топката не намери очертанията на вратата.

Гостите от Мездра пък отговориха с неточен удар на Табаков, а минути преди края на първата част именно Локомотив отправи първия точен удар за мача. Керчев стреля от около 30 метра, но ударът му не затрудни Скорчев. Така първата част завърши без попадение и без интересни моменти.

Локомотив започна по-добре втората част и бе близо до откриване на резултата в 60-ата минута. Страхотен удар на Табаков профуча на сантиметри от левия страничен стълб – късмет за Берое. Само 2 минути по-късно Табаков бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините, стреля от 7-8 метра, но Скорчев прояви страхотен рефлекс и спаси своя отбор от сигурен гол.

В ответната атака пък домакините успяха изненадващо да поведат в резултата. Георги Андонов намери в наказателното поле резервата Станков, който с премерен удар по диагонала вкара за 1:0. Това попадение доведе до скандали в лагера на Локомотив – Страти Илиев се нахвърли върху треньора Войн Войнов, а Станимир Господинов гневно ръкомахаше срещу своя наставник.

Въпреки неразборийте между играчи и треньори, тимът на Локомотив натисна в търсене на изравнителен гол и бе близо до такъв в 71-ата минута, когато удар от воле с левия крак на резервата Тодоров бе спасен от страхотния в днешния ден Теодор Скорчев. Пет минути преди края на редовното време пък Георги Андонов можеше да сложи точка на спора и да вкара втори гол за Берое, но негов изстрел от 10-ина метра бе отразен от Йордан Господинов.

До края на срещата гостите от Мездра опитаха натиск, с който да стигнат до изравнителен гол, но той не доведе до нищо по-опасно, освен два неточни удара на резервите Бамба и Русев. В последните секунди Иса опита удар по земя, но Скорчев отново се намеси и така резултатът остана непроменен.

Така Берое записа нова победа и вече е на 9-о място с актив от 34 точки. Локомотив Мездра пък остана на 14-а позиция с 18 точки, на 3 от спасителното 13-о място, което се заема от Сливен.