3. Ботев и Спортист си поделиха по едно полувреме и записаха справедливо 1:1

Ботев и Спортист си поделиха по едно полувреме и записаха справедливо 1:1

Ботев (Пловдив) и Спортист (Своге) не успяха да се победят в слаб, но равностоен мач от 13-ия кръг на "А" група и справедливо завършиха при резултат 1:1. Мачът се игра на стадион „Българска армия”, тъй като „канарчетата” са лишени от домакинство.

Ботев (Пловдив) и Спортист (Своге) не успяха да се победят в слаб, но равностоен мач от 13-ия кръг на "А" група и справедливо завършиха при резултат 1:1. Мачът се игра на стадион „Българска армия”, тъй като „канарчетата” са лишени от домакинство.

Емануеле Морини откри резултата в 24-ата минута, а в 67-ата минута Мирослав Антонов върна равенството в мача.

Футболистите на Енрико Пичони се хвърлиха с повече хъс и желание и още в първите минути на срещата показаха, че нищо друго освен победа не ги устройва.

„Канарчетата” имаха възможност да открият резултата още в 6-ата минута след като Караманов отправи страхотен шут от пряк свободен удар, но Кючуков плонжира и спаси. Три минути по-късно Мпока центрира към Морини, Който излезе очи в очи с Кючуков, но стражът показа добър рефлекс и спаси.

Гостите от Своге се опитваха да се противопоставят на своя съперник и на няколко пъти дори достигаха до вратата на Бриньоли, но като цяло не успяха да затруднят тима на Пичони.

Логичното се случи във 24-ата минута, когато италианският ентусиазъм на символичните домакини бе възнаграден. Караманов овладя на гърди отляво и центрира в наказателното поле на „шоколадите”, където непокритият Морини простреля Кючуков за 1:0.

В 31-ата минута гостите имаха възможност да се върнат в мача, след като Петков стреля от пряк свободен удар, но топката прелетя над построената стена и излезе в аут. Шест минути по-късно Ребека финтира Дениран, но след това е спрян заради нарушение. Фаулът бе изпълнен от Семерджиев, който стреля високо над стената и топката прелетя над напшречната греда.

Тимът на Пичони имаше възможност да удвои преднината си в 41-ата минута след като Караманов центрира в наказателното поле, към Морини, но Кючуков се хвърли в краката му и спаси. Четири минути по-късно Караманов получава топката от Морини и стреля от границата на наказателното поле, но Кючуков отрази удара му.

С това атаките през първото полувреме се изчерпаха и Ботев (Пловдив) се оттеглиха на почивка с гол преднина.

През втората част гостите излязоха по-мобилизирани и показаха, че няма да подарят трите точки толкова лесно. В 54-ата минута футболистите на Иван Атанасов направиха най-сериозния си пропуск в мача, след като Семерджиев овладя топката, премина покрай Ола и Густав и останал сам срещу Бриньоли, стреля слабо право в ръцете на вратаря.

„Канарчетата” нямаха този късмет в 65-ата минута, когато Коруджиев центрира от корнер в наказателното поле и Антонов простреля Бриньоли от около 3 метра за 1:1.

В 73-ата минута Ребека стреля от малък ъгъл, топката срещна десния страничен стълб на Бриньоли и излезе в аут. Десет минути по-късно Караманов стреля прецизно под напречната греда, но Кючуков улови.

Така двата отбора си поделиха по едно силно полувреме и си размениха по един гол за крайното 1:1.