3. Черно море прати Пирин на бараж за оцеляване (ВИДЕО)

Черно море прати Пирин на бараж за оцеляване (ВИДЕО)

Автогол и 16-годишен донесоха успеха на "моряците"

Черно море спечели с 2:0 гостуването си на Пирин в мач от група "А" на втората осмица. Успехът гарантира на гостите едно от първите две места и участие на баража за 7-10 място. "Орлетата" пък ще се борят за оцеляване. Черно море има авнс от 8 точки пред Пирин два кръга преди края.

Гостите първи стигна до голова възможност. В 5-ата минута Мехди Фенуш шутира, но вратаря на Пирин Георгиев изби в корнер. След неговото изпълнение Даниел Димов стреля с глава в аут.

Черно море поведе в 39-ата минута. Фенуш се откъсна по лявото крило и центрира. Георги Георгиев предпочете да боксира топката, но вместо да предотварит опасността, той я прати в собствената си врата - 0:1.

Пирин не успя да се съвземе от шока и до края на първото полувреме допусна още един гол. Негов автор стана 16-годишният талант на варненци Мартин Минчев. В 45-ата минута младокът пое топката и с удар с левия крак не остави шанс на Георгиев - 0:2.

Пет минути след почивката Пирин можеше да върне едно попадение. Кирилов овладя на левия фланг, влезе към наказателното поле и шутира, но топката мина покрай вратата. Минута по-късно Черно море отговори с бърза атака. При нея Зехиров изведе Минчев сам срещу вратаря, младокът копна топката над Георгиев, но не уцели вратата.

В 70-ата минута варненци като по чудо не стигнаха до трети гол. Фенуш шутира опасно, Георгиев не помръдна, но топката облиза десния стълб и излезе в аут.

СТРАТОВИ СЪСТАВИ

ПИРИН: 72. Георгиев, 24. Костадинов, 44. Хендерсън, 27. Ничев, 19. Йорданов, 99. Кирилов, 11. Чапов, 3. Сандев, 9. Боджадж, 18. Попев, 4. Митев
Треньор Милен Радуканов

ЧЕРНО МОРЕ: 88. Макенджиев, 5. Станчев, 27. Димов, 23. Хасани, 41. Кононго, 16. Витанов, 21. Илиев, 38. Ндонгала, 90. Минчев, 10. Василев, 9. Фенуш