Черноморец изпусна Миньор - нулево равенство на "Лазур"

Домакините бяха по-активния тим, но не намериха начин, по който да преодолеят вратаря на гостите Ивайло Иванов.

В последен мач от 12-ия кръг на А група отборите на Черноморец и Миньор не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0. Домакините бяха по-активния отбор и контролираха събитията на терена през цялата среща, но така и не намериха начин, по който да преодолеят вратаря на Миньор Ивайло Иванов. Гостите играеха предимно в защита, но все пак създадоха няколко опасни ситуации, които обаче не доведоха до гол. Така срещата на стадион „Лазур” завърши при нулево равенство.

Двубоят започна очаквано с по-добра игра от страна на домакините. Първият удар в мача бе отправен от Георги Андонов, който след изстрел от пряк свободен удар можеше да открие резултата, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата на гостите.

В следващите минути опасните ситуации пред двамата вратари липсваха, но все пак се забелязваше, че Черноморец е по-добрият тим на терена. Домакините владееха повече топката, но гол във вратата на Ивайло Иванов не падаше.

Първата възможност за гол от страна на гостите бе в 20-ата минута, но след опасното центриране на Данчо Тодоров топката попадна в ръцете на Борел и до попадение във вратата на домакините не се стигна. Пет минути по-късно Миньор създаде нова ситуация, която можеше да доведе до гол, но ударът на Рангелов бе много слаб и бе уловен без никакъв проблем от Борел.

В 28-ата минута Черноморец имаше претенции за дузпа след като Койта падна в наказателното поле на Миньор, но реферът Никола Попов с нищо не показа, че ще отсъди 11-метров наказателен удар в полза на домакините.

В 30-ата минута Черноморец изпълни ъглов удар, топката попадна на главата на Рикардо Андре, който стреля много хубаво с глава, но право в ръцете на Иванов.

Гостите започнаха да играят все по-грубо, а на два пъти през първата част се налагаше Койта да сменя фланелката си след като тя се скъса при единоборства с играчи на Миньор.

В 34-ата минута момчетата на Красимир Балъков имаха нова възможност за отбелязване на попадение, но късметът отново не бе на страната на Черноморец. След изстрел от пряк свободен удар на Дос Сантос топката срещна горния стълб на вратата на Миньор, след което се върна в наказателното поле на Миньор, но нямаше играч на домакините, който да играе с нея и нулевото равенство се запази.

До края на първата част Черноморец контролираше напълно събитията на терена и в 44-ата минута дойде най-опасната ситуация в срещата до този момент. Топката бе центрирана отдясно на вратата на Черноморец, където сам срещу Иванов се озова Хайри, но ударът му не бе отправен по най-добрия начин и топката премина над вратата на Миньор.

Първата част бе удължена с две минути, но в тях не се стигна до нищо интересно и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна по-активно за играчите на Миньор, които в 48-ата минута имаха отлична възможност да отбележат. Рангелов се измъкна от защитник на Миньор и отправи опасен изстрел по земята към долния ляв ъгъл на Борел, но с върха на пръстите си вратарят на Черноморец изби в корнер.

Постепенно обаче домакините си възвърнаха притежанието на топката и в 53-ата минута Андонов можеше да изведе тима си напред в резултата. След изпълнение на ъглов удар коженото кълбо попадна на главата на Андонов, който стреля към Иванов, но вратарят на Миньор реагира блестящо и запази нулевото равенство.

Последваха нови пропуски за домакините. Дянков и Койта имаха възможност да изведат тима си напред в резултата, но ударите им не намериха очертанията на вратата на Иванов.

В 70-ата минута Дос Сантос стреля по земята от пряк свободен удар, но топката срещна тялото на играч на Миньор и отново гол не падна.

Три минути по-късно гостите пропуснаха отлична възможност за реализиране на попадение, но късметът не бе на тяхна страна. Йордан Тодоров центрира, Хазуров овладя и подаде към Стоев, който стреля опасно, но ударът му бе блокиран от защитник на домакините и излезе в корнер. В последвалото центриране се получи разбъркване, но нямаше играч от състава на Миньор, който да играе с топката и опасността пред вратата на Черноморец бе предотвратена.

В последните минути на срещата домакините създадоха сериозен натиск, но неточния завършващ удар бе основната причина, поради която момчетата на Красимир Балъков не успяха да отбележат.

В даденото от съдията продължение Черноморец пропусна отлична възможност. Домакините можеха да си тръгнат като победители, но Миньор имаше късмет в ситуацията и топката не попадна във вратата на гостите. След центриране отдясно кълбото се озова на главата на Дос Сантос, който бе сам и стреля много опасно, но ударът му премина на по-малко от метър от десния страничен стълб на Иванов.

До края на мача нямаше ново опасно положение пред двамата вратари и краят на мача дойде при резултат 0:0.

След това равенство Черноморец е на третата позиция с актив от 24 точки, а Миньор е 16-ти със 6 и все още е на последното място.