"Червена" класика с уругвайски привкус попари закъсалия Миньор на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА не остави никакви шансове на перничани, Камбуров и Варела с първи голове

Отборът на ЦСКА победи с лекота Миньор с 3:0 в последен мач от 19-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”.

Пред близо 4000 зрители на стадион „Българска армия” дебютни попадения с червената фланелка записаха Мартин Камбуров в 33-ата минута и Игнасио Варела в 37-ата. Уругваецът за пореден път остави отлични впечатления с играта си, като дори асистира за първия гол и участва в отбелязването на третия. Иван Бандаловски пък се разписа във втора поредна среща, правейки резултата класически в 78-ата минута.

Домакините имаха пълно превъзходство на терена още от самото начало на двубоя. Постепенно обръча около вратата на „чуковете” се затягаше, но Боян Пейков и бранителите пред него удържаха натиска без да поглеждат изобщо към противниковата врата.

В 33-ата минута обаче перничани нямаше какво да направят при едно отлично двойно подаване между Варела и Камбуров, завършило с техничен удар на последния от малък ъгъл, с което и бе открит резултата.

Само четири минути по-късно отлично центриране на Платини отдясно бе засечено блестящо от Игнасио Варела, който не остави никакви шансове на Боян Пейков. Преди да се оплете в мрежата, топката рикошира в напречната греда и стана абсолютно неспасяема.

През втората част темпото на игра видимо спадна. Бразилецът Марсиньо дебютира за ЦСКА, след като не бе на разположение на тима за около месеца заради счупена ключица.

„Армейците” продължиха да владеят инициативата без да играят на пълни обороти. На няколко пъти Нджонго Присо типично в свой стил направи безумни пропуски, с които си навлече гнева на феновете.

Наставникът на „червените” Милен Радуканов обаче прецени, че е по-добре да го остави в игра.

Така се стигна до 78-ата минута, когато след центриране на Варела от корнер, Михаил Венков отклони топката към далечната греда, където непокритият Иван Бандаловски с глава направи резултата 3:0, разписвайки се във втора поредна среща.

В заключителните минути на двубоя дебют за домакините направи и младият Богомил Христов, заменяйки Лукас Саша.

По този начин „червените” се върнаха на четвърта позиция с актив от 38 точки, докато Миньор е 14-и с 15.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!