3. И Спартак (Вн) е в играта: След Вихрен и варненци си уредиха три точки, чакаме Ботев

Футболистите на Славия "честно" и "достойно" отпразнуваха 96-годишнината на клуба и осветяването на Бялата библия с позорна загуба в уреден мач у дома, като направиха смешни привържениците си

Славия загуби с 1:2 от Спартак (Варна) в смешен и ненужен мач от 21-ия кръг на „А” група. Двубоят се игра пред двеста-триста зрители, които бяха направени за смях, след като се потвърдиха информациите, че срещата е уговорена да завърши в полза на гостите, предаде репортер на Novsport.com. На 20 септември Славия победи във Варна с 2:1. Вчера пък Вихрен победи с 4:1 в уреден двубой Беласица, чака се Ботев утре да бие без проблем Локомотив (Мездра).

Така, футболистите на Славия "честно" и "достойно" отпразнуваха 96-годишнината на клуба и осветяването на Бялата библия с позорна загуба в уреден мач у дома.

Преостъпенният именно от Славия играч на Спартак Орлин Орлинов даде преднина на гостите в 4-ата минута. Той проби през центъра на терена и стреля от 28 метра в долния ляв ъгъл на Господинов, който не можа да улови удара.

Вторият гол падна в 22-ата минута. Тогава друг преотстъпне от Славия футболист - Николай Петров, центрира от корнер, Даниел Моралес надскочи бранителите на "белите" и забоде топката във вратата на Господинов.

До края на полувремето Славия изпусна дузпа. В 43-ата минута Стоян Георгиев натисна леко Дениран Ортега, той падна в полето на "соколите" и реферът Стефан Спасов отсъди спорен наказателен удар за домакините. Йордан Петков стреля много леко от 11 метровия наказателен удар и Банович улови без проблеми.

На полувремето Стевица Кузмановски смени Попара и Петков с Ристич и Кавдански. В 64-ата минута Галин Иванов центрира отдясно в наказателното поле, Георгиев не можа да изчисти топката, а Карлос с глава намали резултата на 1:2.

До края на мача двата отбора доиграха двубоя и се пазеха да не си вкарат гол.

Така Спартак победи с 2:1 и постигна за пореден път победа като гост, а не като домакин. Във Варна тимът е печелил последно на 4 октомври.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!