ИГРА НА "КОТКА И МИШКА": Лудогорец загря за Брага с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Любо Пенев с неуспешно завръщане в Царско село

Лудогорец разби с категоричното 4:0 Царско село в мача им от 11-ия кръг на efbet Лига. Разградчани показаха две лица в срещата и забиха всичките си четири попадения след почивката.

Във 2-рата минута дойде първият точен удар по посока една от вратите. Отправи го Бърнард Текпетей, който стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излезе в ъглов удар. При последвалото центриране защитата на гостите се справи.

Няколко минути по-късно Милчо Ангелов засече центриране отляво, но ударът му с глава беше неточен.Лудогорец продължаваше да владее повече топката, но трудно създаваше голови положения. В 18-ата минута топката беше центрирана в наказателното поле на гостите. Жозуе Са скочи и стреля с глава, но Янко Георгиев спаси. Последва добавка. Преди нея обаче играта беше спряна, тъй като беше маркирана засада на Са.

Десет минути по-късно Царско село обстрелва вратата на Кристиан Кахлина. Ален Стеванович си освободи празно пространство и отправи изстрел от границата на наказателното поле, но не намери целта.В 41-вата минута Васил Шопов демонстрира добра техника в наказателното поле и с пад по земя намери Петър Атанасов. Последва удар от границата на наказателното поле, който беше спасен от Кахлина.

В самия край на първата част имаше напрежение между футболистите на два отбора, което бързо беше потушено. Ален Стеванович фаулира Кирил Десподов на десния фланг по атаката на Лудогорец. Нападателят на домакините поиска обяснение от своя опонент. Двамата си размениха няколко реплики и за малко да влязат във физическа саморазправа, но главния съдия и останалите играчи се намесиха. Иван Бадаловски се намеси в спора между двамата, като хвана за главата Десподов, който се опита да го изрита, но неуспешно. Най-сетне страстите бяха потушени, а Десподов и Бандаловски бяха официално предупредени.

Домакините откриха резултата в Разград в 57-ата минута, след като Кирил Десподов прати брилянтно центриране в наказателното поле на гостите, а Жосуе Са се извиси и с глава прати страхотно топката във вратата на Царско село - 1:0.

В 66-та минута домакините вкараха втори гол в срещата. Кирил Десподов проби отдясно в наказателното поле на Царско село и върна назад по земя. Мавис Чибота технично прескочи топката, а Жордан Икоко стреля с левия крак, но Георгиев парира удара на бранителя на "орлите". Топката обаче стигна в Сотириу, който отблизо не можеше да сбърка - 2:0.

В 78-ата минута разградчани вкараха трети гол във вратата на столичани, след като влезлият като резерва Алекс Сантана отправи страхотен удар с десния крак, който бе неспасяем за Янко Георгиев - 3:0. Три преди края на редовното време разградчани вкараха още един гол във вратата на съперника. Царско село не успя да изнесе добре топката, а Стефан Баджи пресече и подаде за Десподов. Капитанът на "орлите" отправи силен удар с десния крак, който бе неспасяем за Георгиев - 4:0 за Лудогорец.

Така с успеха си Лудогорец остава на върха с 21 точки - с три повече от Ботев Пловдив, който има и мач повече. Царско село пък остава да копае дъното с едва шест пункта от 11 мача.

Лудогорец - Царско село 4:0
1:0 Жосуе Са 57
2:0 Сотириу 67
3:0 Сантана 78
4:0 Десподов 87

Стартови състави:

Лудогорец: Kaхлина, Пинас, Гонсалвеш, Десподов, Сотириу, Икоко, Вердон, Баджи, Жосуе Са, Текпетей, Янков

Царско село: Гоергиев, Кавдански, Бандаловски, Стеванович, Ангелов, Лукас, Атанасов, Йокич, Александров, Нганиони, Шопов