3. Късен гол на Курьор спря летящия старт на новака Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

Късен гол на Курьор спря летящия старт на новака Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Тошев отбеляза за "орлетата", в добавеното време на втората част Черно море се добра до хикса

Черно море открадна две точки при гостуването на новака Пирин, след като Матия Курьор вкара изравнителен гол в добавеното време на втората част в първия мач на двата тима за новия сезон на А група. Мартин Тошев изведе своя тим в резултата в 55-ата минута, а Курьор спаси от загуба своя тим минута преди последния съдийски сигнал, вкарвайки за крайното 1:1.

Черно море влезе по-добре в двубоя и още във втората минута можеше да поведе. Вареа пропусна топката в наказателното поле, тя стигна до Бургхард, който би силно по земя, но Красимир Костов реагира мълниеносно и отрази с крак в корнер.

„Моряците” владееха повече топката през първите минути, но домакините постепенно се намериха своя ритъм и изравниха играта. В 19-ата минута Мартин Тошев се измъкна от засадата, но поведе топката прекалено силно. Все пак нападателят успя да стигне до топката и опита да я запази в игра, кълбото се отби в бранител, а футболистите на домакините очакваха да бъде отсъдена дузпа, такава обаче не бе маркирана от Никола Попов.

Симеон Райков отправи истинска бомба в 25-ата минута, но топката премина на косъм от целта. Две минути по-късно Тодор Паланков покри засадата на Мартин Тошев, последният пое кълбото и проби бързо в полето на „моряците”, стреля по земя, но нацели десния страничен стълб.

Курьор не се възползва от рикошет в 39-ата и би с глава неточно, а малко преди края на полувремето отново футболистът от Мартиника показа неточен мерник от добра позиция.

След почивката домакините показаха агресия и принудиха Черно море да се прибере в собствената си половина и да се брани.

Натискът на „орлетата” даде резултат и в 55-ата минута отборът на Неделчо Матушев поведе в резултата.  Тони Тасев показа техника на десния фланг, финтира Венков и стреля, Китанов успя да избие с ръка, но при добавката Мартин Тошев не сгреши на празна врата.

Наков опита да увеличи преднината на своя тим с красива задна ножица, но не намери рамката на вратата, а Карапетров бе изведен сам срещу Китанов, би технично, но неточно,  покрай вратата.

„Моряците” имаха златна възможност да изравнят, но от близо 11 метра Курьор стреля в гредата, а Бурабия минута по-късно не успя да преодолее Костов от малък ъгъл.

Футболистите на Пирин вече се виждаха победители в двубоя, но в третата минута на добавеното време бяха попарени от Матия Курьор. Бурабия матира отбраната с елегантно центриране в полето на домакините, Курьор се измъкна зад защитата и засече в движение, връщайки равенството в срещата, която приключи минута по-късно.

Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира