3. ЛЪЧ НАДЕЖДА ЗА ЛЕВСКИ! Младоците и късметът донесоха победа над Царско село с 2:0 (ВИДЕО)

Марин Петков прекъсна головата суша за "сините", Борислав Цонев се завърна с попадение

Левски спечели гостуването си на Царско село с 2:0 в първия мач от плейофите за Лигата на конференциите. Младокът Марин Петков (9) даде аванс за "сините", а завърналият се след контузия Борислав Цонев (88) оформи крайния резултат.

Така Левски успя да съкрати аванса на Царско село на само 3 точки при 5 оставащи мача. "Сините" са с актив от 31 пункта, докато "царете" имат 34. Лидер в групата е Черно море с 40 точки.

Първият добър шанс дойде още в 4-та минута. След бърза атака отляво, Марин Петков успя да центрира към  Мартин Петков, чийто удар затрудни Джони Пласид, но вратарят се справи.

Преса на Краев в 9-ата минута накара Нганиони да сбърка в половината на домакините, след което последва светкавична контраатака на "сините", която завърши с гол на Марин Петков. Здравко Димитров изведе 17-годишния младок зад защитата, а той от своя страна със силен диагонален изстрел отбеляза своето дебютно попадение в елита на българския футбол. Този гол прекъсна головата суша на Левски от 6 часа и 14 минути, която беше налегнала тима вefbet Лига. Това е втори гол за Петков през този сезон, след като вече беше точен и за Купата на България при загубата с 1:2 от Славия.

Двата тима си размениха по още един изстрел в следващите минути. В 15-та Здравко Димитров опита късмета си от около 20 метра, но не уцели вратата на Царско село. Минута по-късно Димитър Костадинов също изпробва мерника си отдалеч и не беше никак далеч от страхотен удар.

Костадинов пропусна да изравни 24-ата минута, а секунди след това Балтанов бе изпуснат от защитата в синьо и бившият капитан на Ботев пропусна от пет метра да възстанови равенството.

Голмайсторът Петков също трябваше да получи лекарска помощ, тъй като удари лошо рамото си при падане в наказателното поле. Неговият съотборник Мартин Петков пък пропиля страхотен шанс в 36-та минута, когато останал сам срещу Пласид се опита да го прехвърли, но стражът на Царско село изби с една ръка.

Две минути след рестарта гостите имаха нова сериозна възможност за втори гол. Андриан Краев успя да навлезе в наказателното поле и да стреля от малък ъгъл, но Джони Пласид спаси майсторски.

Домакините отвърнаха в 50-ата минута, като центрирането на Христов не бе парирано добре от Микулич, като се наложи Галчев да избива далеч. Манев пък беше близо до равенството в 52-ата минута.

Голям пропуск с глава направи Костадинов в 60-ата минута, когато не успя да прати топката от няколко метра в мрежата.

В 72-та минута натискът на домакините се усили и пак се стигна до суматоха пред "синята" врата. След центриране на Андерсон отляво, Лесли Де Са се размина с топката, а Панайотис Лука видя ударът му спасен от Микулич.

Десет минути преди края на мача Борислав Цонев се завърна в игра след тежката травма получена през октомври. Той заени голмайстора в мача и получи аплодисментите от 60-те фенове на Левски. Именно той в 88-ата минута се възползва от подаване, пое дълго, прескочи излезлия Пласид и насочи топката във вратата, оформяйки крайния резултат.

Царско село - Левски 0:2

0:1 - Марин Петков (9)

0:2 - Борислав Цонев (88)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Царско село: Джони Пласид, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Стефан Христов, Лъчезар Балтанов, Христо Попадийн, Андерсон Кордейро, Димитър Костадинов, Реян Даскалов, Луи Нганиони, Емануил Манев

Левски: Звонимир Микулич, Живко Атанасов, Мартин Райнов, Ивайло Найденов, Здравко Димитров, Начо Монсалве, Мартин Петков, Марин Петков, Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев, Драган Михайлович

88 - ГОЛ! Борислав Цонев се възползва от подаване, пое дълго, прескочи излезлия Пласид и насочи топката във вратата.

82 - Борислав Цонев се завръща в игра 214 дни след като получи травма. Той заменя Марин Петков.

78 - Мартин Петков шутира след разбъркване в наказателното поле. Пласид се намеси решаващо.

74 - Лука се озова непокрит в наказателното поле и само добрата намеса на Микулич успя да предотврати попадение в "синята" врата.

71 - Бари заменя Краев.

68 - Галчев и Микулич се сблъскаха във въздуха. Младокът се нуждаеше от медицинска намеса, но ще продължи мача.

61 - Лука влиза на мястото на Христов.

60 - Попадийн напуска, Георгиев влиза на негово място.

57 - Мартин Кавдански получи жълт картон.

48 - Андриан Краев навлезе в наказателното поле и да стреля от малък ъгъл, но Джони Пласид спаси.

46 - Начало на втората част.

45 - Край на първото полувреме.

38 - Опасен изстрел на Даскалов от далечно разстояние. Топката профуча малко над напречната греда.

33 - Марин Петков и Христо Попадийн с тежък сблъсък помежду си. Двамата все пак ще продължат мача.

25 - Жълт картон за Реян Даскалов.

16 - Димитър Костадинов отправи изстрел извън наказателното поле, но топката не намери очертанията на вратата.

9 - ГОЛ! Здравко Димитров пусна извеждащ пас към Марин Петков, който дигонално с левия крак даде аванс за "сините".

4 - Мартин Петков се озова в много добра позиция и шутира, но Пласид улови.