3. Лаптопа и Видима се сбогуваха с „А” група след 2:2 с Ботев (Враца)

Лаптопа и Видима се сбогуваха с „А” група след 2:2 с Ботев (Враца)

Гостите водеха с 2:0 на полувремето, но врачани стигнаха до точката през втората част

Отборите на Ботев (Враца) и Видима Раковски не излъчиха победител в последния си мач за сезона, след като завършиха наравно 2:2 помежду си. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца и бе от програмата на 30-ия, последен, кръг на родната „А” група.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като гостите се представиха по-добре през първата част, докато врачани разкриха потенциала си през второто полувреме.

Видима излезе начело в резултата в 16-ата минута, когато Русев проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Минков засече за 1:0.

По-добрата игра на гостите продължи и в 30-ата минута Митев направи дузпа, фаулирайки Кожухаров. Зад топката застана Ангел Русев, който не сбърка, удвоявайки аванса на своите.

През второто полувреме обаче, домакините стартираха устремно, връщайки се в двубоя още в 47-ата минута, когато Рангелов свали с глава за Балтанов, юношата на Левски премина покрай съперник и с десния крак бе точен за 1:2.

Крайното 2:2 пък оформи Владимов, който бе изведен на чиста позиция от Лъчезар Балтанов.

Състави:

Ботев: Митов, Найденов, Альошев, Савич, Маринов, Балтанов, Валериев, Раденцов (Данчев 78’), Илиев (Рангелов 46’), Коконов, Владинов

Видима: Митев, Дреновички, Стойчев, Х. Кожухаров (Гинчев 75’), Петров (Тафраджийски 46’), Колев, Стойков, Русев (Гиев 77’), П. Кожухаров, Панов, Минков

8 Славия София 30 15 6 9 42:36 6 51
9 Миньор Перник 30 8 12 10 35:40 -5 36
10 Берое Стара Загора 30 9 8 13 30:37 -7 35
11 ПФК Монтана 30 8 7 15 29:51 -22 31
12 Ботев Враца 30 7 8 15 30:44 -14 29
13 Локомотив София 30 5 9 16 26:50 -24 24
14 Видима-Раковски 30 3 6 21 19:59 -40 15
15 ФК Калиакра 30 2 5 23 26:77 -51 11
16 Светкавица Търговище 30 1 5 24 8:71 -63 8

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!