3. Левски взе минимален аванс срещу Литекс, мачът завърши по скандален начин (ВИДЕО и СНИМКИ)

Попадение за Литекс бе отменено в продължението на мача, така и не стана ясно защо

Левски се наложи с минималното 1:0 над Литекс в първия мач между двата тима от четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион „Георги Аспарухов” в столицата при закрити врата, а единственото попадение в мача бе дело на Гари Родригес в 22-ата минута.

Мачът бе вълнуващ, като имаше интересни моменти и пред двете врати, а в продължението на срещата се стигна до най-спорната ситуация в двубоя. В 3-ата минута на мача бе отменен гол за Литекс, като така и не стана ясна точната причина, поради която реферът Ахмед Ахмед не зачете попадението.

Галерия от мача вижте ТУК!

Първият четвърт час на мача не бе особено вълнуващ, като нямаше и много интересни ситуации пред двамата вратари. Георги Миланов изпълни един свободен удар в полза на Литекс, но прати топката в стената, а Владимир Гаджев стреля отдалеч за Левски, но кълбото премина на няколко метра встрани от дясната греда.

В 17-ата минута Исмаил Иса нанесе неточен изстрел с глава след центриране от корнер, а малко след това Владимир Гаджев отправи нов удар извън очертанията на вратата.

Резултатът бе открит в 22-ата минута. Владимир Гаджев отне топката и подаде към Гари Родригес, а той със страхотен изстрел прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Пиргов.

Литекс можеше да изравни в 27-ата минута, когато Ваюши бе намерен по чудесен начин от Славчев, но си поведе дълго топката, като все пак я достигна и успя да върне към точката на дузпата. Георги Миланов пое кълбото и стреля, но ударът му бе блокиран от играч на Левски.

Последва и изстрел на Исмаил Иса, но кълбото не попадна в рамките на вратата. Гари Родригес пък стреля към Илко Пиргов, но топката среща играч на Литекс и излезе в корнер. В 42-ата минута Илия Миланов също пробва късмета си, но ударът му не попадна в целта, а на почивката на мача резултатът бе 1:0 в полза на Левски.

(Феновете на Левски изгледаха двубоя на специална видеостена, изградена при срутения сектор "А")

През първите десетина минути на второто полувреме нямаше чисти положения пред двете врати, а в 57-ата Владимир Гаджев стреля силно, но право в ръцете на Илко Пиргов. Десетина минути по-късно последва нов удар на Гаджев, но вратарят на Литекс отново улови.

В 70-ата минута се стигна до една от най-добрите възможности за Литекс в целия двубой. Момчил Цветанов центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса засече топката с глава, но Пламен Илиев с блестяща намеса изби. В 79-ата минута Славчев нанесе много силен изстрел, но вратарят на домакините отново бе на мястото си и изби.

Влезлият в игра през второто полувреме Томи Костадинов можеше да отбележи в 83-ата минута, но ударът му бе блокиран от Везалов.

В 3-ата минута на добавеното време на мача се стигна до най-спорната ситуация в срещата. Литекс спечели свободен удар вляво от вратата на „сините”, а зад топката застана Момчил Цветанов. Той центрира в наказателното поле, където се стигна до разбъркване, а в крайна сметка Базил Де Карвальо изчисти от голлинията, но топката попадна в Николай Борудов, който я прати във вратата. Реферът Ахмед Ахмед обаче първоначално не зачете попадението, като така и не стана ясна точната причина за това голът за Литекс да бъде отменен.

След това главният съдия взе решение да зачете попадението, а впоследствие отново реши голът да бъде отменен.

На телевизионните повторения се чува свирката на съдията преди шута на Бодуров в мрежата. Друг е въпросът дали има нарушение или не и какво е видял съдията.

Така авансът на "сините" от едно попадение се запази, а малко след тази много спорна ситуация дойде и краят на двубоя.

По този начин Левски спечели срещу Литекс с 1:0, взимайки минимален аванс преди реванша, който е на 3 април (сряда).

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

szólj hozzá: l-lit

Бивш треньор на ЦСКА и Локо Пд поема Хебър

Бруно Акрапович ще бъде новият наставник на „зелените“

Ивелин Попов намекна, че Станислав Шопов се завръща в Ботев (Пловдив)

Вижте какво написа Попето за халфа на ЦСКА

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България

Антон Велков с първа победа начело на Локомотив София

Това се случи с 3:2 при контролната среща със Септември София

Националите по футбол ще почетат Кирил Маричков и Атанас Драмов

Преди и по време на мача между България и Люксембург ще бъде отдадена почит на двама забележителни българи