3. Литекс остава първи след разгром над Пирин в Гоце Делчев

Литекс остава първи след разгром над Пирин в Гоце Делчев

Феновете на "неврокопчани" поискаха оставката на Тенчо Тенев и Минчо Минчев

В тренировъчно темпо Литекс се наложи с убедителното 5:1 над Пирин (ГД) в среща от 4-ия кръг на „А” група. Пред 1000 зрители в Гоце Делчев тимът, воден от Златомир Загорчич, стигна до два бързи гола до 12-ата минута чрез Славчев и Джордан. Хазуров върна едно попадение преди Цветков, Ваюши и резервата Десподов да вкарат още три безответни във вратата на Абдиков. След последния гол на гостите бесните фенове на „неврокопчани” поискаха оставката на треньорския щаб на Пирин, начело на който е Тенчо Тенев.

С третия си успех през сезона ловчанлии запазват първото място в класирането с актив от 10 точки. С 3 по-малко, но и с мач по-малко е Ботев (Пд), който посреща Любимец в неделя. Следват Локо (Пд) и Нефтохимик също с по 7 точки, но те вече изиграха своите мачове от това завъртане.

Началото за Литекс беше вихрено. Ловчанлии вкараха два бързи гола между 6-ата и 13-ата минута, а преди това удариха и греда.

Първо в 5-ата минута след изпълнение на корнер Ваюши стреля от границата на наказателното поле и топката срещна страничния стълб. При добавката Абдиков изби в нов ъглов удар диагонален шут на Джордан. След изпълнението топката попадна у Симеон Славчев, който с премерен удар направи 1:0. Това е вторият гол на младока от началото на сезона.

В 13-ата минута ловчанлии удвоиха своя аванс. От легнало положение Джордан оползотвори ниско центриране на Ваюши пред вратата за 2:0.

Джазула пропусна да вкара третия си гол от началото на сезона в 19-ата минута, когато при поредна опасна атака на Литекс стреля над напречната греда отблизо.

Постепенно играта се поизравни и Пирин се възползва от една от редките си атаки към вратата на Илко Пиргов. Борислав Хазуров получи на близката греда от Веселин Марчев и направи 1:2 в 31-ата минута.

Литекс бързо си върна преднината от два гола. Това стана 10 минути по-късно, когато Цветков беше намерен по отличен начин от Бодуров и с удар от движение покачи на 3:1.

След подновяването на играта се продължи в същото русло. Бодуров изпусна чиста ситуация при центриране на Джазула от корнер в 47-ата минута.

Четвъртият гол за Литекс не закъсня. Той падна в 54-ата минута, когато Цветков изведе по перфектен начин Ваюши зад гърба на отбраната и албанецът не сбърка за 4:1.

Абдиков предотврати пети в 67-ата минута, когато Недялков осъществи самостоятелен рейд, излизайки сам срещу него. Вратарят на Пирин обаче се намеси решително.

Не успя да го направи в 79-ата минута. Тогава с първото си докосване в мача резервата Кирил Десподов вкара петия гол за Литекс след втора асистенция на Цветков.

Така Литекс записа трета победа през сезона, а Пирин (ГД) – трета загуба. „Неврокопчани” остават последни с едва една спечелена точка.