3. Литекс отново мачка в Холандия - 4:0 над Адо Ден Хааг

Литекс отново мачка в Холандия - 4:0 над Адо Ден Хааг

Отборът на Литекс постигна трета поредна победа по време на подготвителния си лагер в Холандия. Възпитаниците на националния селекционер Станимир Стоилов надделяха над холандския Адо Ден Хааг с 4:0 пред близо 3000 зрители на едноименния стадион в Холандия. Головете за Литекс отбелязаха на два пъти Нифлор и по веднъж Дока и Миланов.

В 12-ата минута Ивелин Попов направи отлично двойно подаване с Дока и бразилецът с премерен удар откри резултата. Минута преди края на първите 45 минути главният съдия не отсъди дузпа за спъване на Дока, но от последвалото разбъркване Нифлор реализира за 2:0. Отново Нифлор бе точен за 3:0 в 58-ата минута, след като пресече пас в половината на Адо, напредва към вратата, стреля, топката рикошира в холандски футболист и излъга холандския вратар. Две минути преди края на мача Диего подаде Георги Миланов, чийто удар среща горната греда, но след това топката се удари във вратаря на Адо и влетя в мрежата на холандците за 4:0.

Така Литекс записа 3-а поредна победа в контролите. В първия си мач на холандска земя Литекс загуби от Истанбул с 1:2, а след това последваха победи над Кайзериспор с 3:0 и над Де Граафшап с 1:0.

Титулярен състав на Литекс: Голубович, Кишишев, Барт, Николов, Венков, Йеленкович, Сандриньо, Миранда, Дока, Ив. Попов, Нифлор.

През второто полувреме се появиха: Бодуров, Янев, Тодоров, Ив. Петков, Занев, Миланов

Йордан Минев: Хебър няма да се бори за оцеляване

Треньорът на пазарджиклии коментира равенството с Ботев Враца

НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Локомотив София (СЪСТАВИ)

Следете на живо дебюта на Антон Велков начело на "железничарите"

Шок! Илия Груев аут за близо половин година

Новината обяви националният селекционер Илиан Илиев

Генчев: След такава загуба трудно се спи

Треньорът на Левски със съобщение във фейсбук

Опашкарите Хебър и Ботев (Враца) не се победиха

Двата отбора не се победиха на „Лаута“ – 1:1, резерва на пазарджиклии с червен картон

Илиан Илиев: Беше важно да върнем живеца и ентусиазма в националния отбор

Направихме крачка напред да преодолеем напрежението, но него винаги ще го има, каза националният селекционер