3. Литекс сефтоса новия стадион с разгром над Сливен – 4:1

Литекс сефтоса новия стадион с разгром над Сливен – 4:1

Шампионът на България Литекс разби състава на Сливен с 4:1 в контрола, която бе и официалното представяне на „оранжевите” за новия сезон

Шампионът на България Литекс разби състава на Сливен с 4:1 в последната контрола преди началото на новата кампания, която бе и официалното представяне на „оранжевите” за новия сезон. Това бе и първи официален мач на напълно обновения Градски стадион в Ловеч, който ще може да приема двубои на европейско ниво от есента. Головете за домакините бяха дело на Ивелин Попов (на два пъти), Том и Нифлор, а почетното попадение за „войводите” вкара Деян Христов.

Срещата започна страхотно за ловчанлии, които излязоха напред в резултата още в 4-та минута, когато Нифлор напредна по дясното крило и върна около дузпата за Ивелин Попов, който не сбърка от около 12 метра – 1:0. 180 секунди по-късно Том бе изведен очи в очи със стража на Сливен и типично по бразилски, хладнокръвно прехвърли Караманов за 2:0. В 24-ата минута „оранжевите” направиха преднината си класическа, след като Попов и Том комбинираха страхотно отдясно, след което бразилецът центрира в наказателното поле, където Нифлор засече от въздуха – 3:0. До края на полувремето Литекс продължи да натиска, но пропуски направиха Нифлор и Ивелин Попов. „Войводите” пък се запомниха с далечен изстрел на Коконов, който излезе в аут.

Втората част започна отново с по-добра игра на „оранжевите” и в 58-ата минута Брату направи хубав пробив, след което качи топката на главата на Ивелин Попов, който покачи на 4:0 с втория си гол в мача. След това положение темпото поспадна, което даде възможност на гостите да натиснат и да потърсят промяна на статуквото. Те обаче стигнаха само до почетно попадение в 70-ата минута, когато Деян Христов прехвърли елегантно Голубович от границата на наказателното поле, оформяйки крайното 1:4.

Така Литекс сефтоса обновения градски стадион с разгром над Сливен с 4:1 при официалното представяне на „оранжевия” отбор за новия сезон.
Йордан Минев: Хебър няма да се бори за оцеляване

Треньорът на пазарджиклии коментира равенството с Ботев Враца

НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Локомотив София 0:0

Следете на живо дебюта на Антон Велков начело на "железничарите"

Шок! Илия Груев аут за близо половин година

Новината обяви националният селекционер Илиан Илиев

Генчев: След такава загуба трудно се спи

Треньорът на Левски със съобщение във фейсбук

Опашкарите Хебър и Ботев (Враца) не се победиха

Двата отбора не се победиха на „Лаута“ – 1:1, резерва на пазарджиклии с червен картон

Илиан Илиев: Беше важно да върнем живеца и ентусиазма в националния отбор

Направихме крачка напред да преодолеем напрежението, но него винаги ще го има, каза националният селекционер