Локо (Мездра) спря ЦСКА в последната минута - 2;2

Симонович - Тодоров 2:2

ЦСКА не успя да победи Локомотив (Мездра) и допусна късен изравнителен гол. Така "армейците" ще трябва да чакат края на срещата Левски - Пирин за да разберат дали ще зимуват като лидери. Йордан Тодоров и Саша Симонович се отличиха с по 2 попадения, а Цветкович от състава на Локомотив получи директен червен картон, след като спъна откъсналия се Владо Манчев в наказателното поле. Срещата бе много интересна и около 4000 зрители станаха свидетели на един от най-качествените двубои в първенството до момента.

Още в 5-та минута ЦСКА стигна до гол чрез централния бранител Кирил Котев, но той бе отменен от главния съдия, но не стана ясно каква е причината за отменянето на попадението. В 10-та минута дойде първата по-опасна атака за домакините. Мигел проби добре отляво и центрира опасно в наказателното поле на ЦСКА, но бранителите на „червените” изчистиха топката. В 17-та минута гостите получиха добра възможност да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле на Локомотив, Маркиньос стреля, но Левашки бе на своето място. В 22-та минута Маркиньос се откъсна на скорост и навлезе в наказателното поле на домакините, стреля опасно, но отново Левашки спаси своя отбор. В 34-та минута Да Коща изпусна най-доброто положение за ЦСКА. Португалецът бе оставен сам в наказателното поле на домакините, но се забави с удара и топката му бе изчистена от бранител на Локомотив. В 37-та минута хубава атака на домакините бе завършена от Силва, но ударът му премина встрани от вратата на Беконо. В ответната атака Владо Манчев се опита да прехвърли излезлия напред Левашки, но вратаря все пак успя да улови топката. В 42-та минута Силва отново имаше шанс да открие резултата в полза на Локомотив, но ударът му бе блокиран от бранител на „червените”. Минута преди края на полувремето ЦСКА направи хубава атака, при която Манчев центрира към Йордан Тодоров, който стреля с глава, но изстрелът му бе твърде слаб и не затрудни вратаря Левашки. Така двата отбора не успяха да си отбележат гол през първото полувреме и се оттеглиха в съблекалнята при резултат 0:0.

В началото на втората част домакините получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар, Пажин стреля, но изстрелът му не бе проблем за Беконо. В 49-та минута се откри чудесна възможност пред нападателя на домакините Руи Мигел, който стреля силно от границата на наказателното поле, но ударът му не попадна в целта. В 58-та минута падна и първият гол в мача. Йордан Тодоров се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и отблизо прати топката в мрежата на Левашки – 0:1. В 67-та минута Да Коща стреля добре от пряк свободен удар, но Левашки отново успя да се намеси. В 72-та минута се стигна до изравняване в резултата. Саша Симонович отправи страхотен изстрел извън наказателното поле и не остави никакви шансове за реакция на вратаря на ЦСКА. В 76-та минута главният съдия Станислав Тодоров отсъди дузпа в полза на ЦСКА за нарушение на Цветкович срещу Владо Манчев и даде директен червен картон на бранителя на Локомотив (Мездра). Впоследствие Йордан Тодоров бе точен от бялата точка и даде за втори път даде преднина на своя отбор, вкарвайки втория си гол в мача. В даденото от съдията продължение първо Тодоров пропусна да запише първия си хеттрик в кариерата, след като остана сам срещу вратаря на домакините. В ответната атака домакините стигнаха до куриозен изравнителен гол. Първо удар на Мигел срещна гредата, но при добавката Симонович не сгреши и направи резултата 2:2.

Така с това равенство ЦСКА пропусна възможността да зимува като първенец и ще трябва да чака изхода на мача между Левски и Пирин. Локомотив остана на 7-то място с актив от 21 точки.