Локо (Мз) стигна до точка в Монтана – 1:1 (видео)

Тимът от Мездра игра 73 минути с човек по-малко

Монтана не успя да победи гостите от Локомотив (Мз) в мач от 27-ия кръг на „А” група. Двата отбора поделиха точките и завършиха при равенство 1:1. Головете паднаха през второто полувреме. Венци Иванов изведе домакините напред в резултата в 50-ата минута, а Киров спаси точката за Локо (Мездра) в 74-ата минута.

Първото полувреме започна в бавно темпо. Двата отбора приеха тактиката да дебнат за грешки на съперника и се концентрираха главно върху дефанзивната игра. Монтана владееше повече топката, но футболистите на Атанас Джамбазки не можаха да застрашат вратата на Господинов. Първото положение в мача дойде в 17-ата минута. Илиев центрира отдясно към Едуардо, който се опита да отиграе топката от движение пред границата на вратарското поле, но ударът му излезе в аут.

Малко след това се разрази истински екшън. Директен червен картон получи Мартин Кавдански от Локо (Мз) за брутален фаул срещу Едуардо. Централният защитник на гостите изрита в лицето бразилеца в наглед безобидна ситуация в центъра на терена и за реферът Антон Генов нямаше друга алтернатива освен червения картон. В края на полувремето двата отбора се събудиха и си размениха по едно голово положение. В 35-ата минута Илиев подаде на Едуардо в наказателното поле, който с елегантен финт се измъкна от защитата на Локо (Мз) и излезе сам срещу Господинов, който спаси с вещина.

Гостите отговориха с фрапантен пропуск на Димитър Петков. Той бе изведен в наказателното поле, преодоля елегантно защитник на Монтана и стреля, но Христо Иванов спаси неговия удар. Малко преди Антон Генов да даде последен съдийски сигнал за първата част Илиев стреля опасно извън наказателното поле, но вратарят на Локо (Мз) Господинов показа завиден рефлекс и изби.

Второто полувреме започна със силен домакински натиск. В 49-ата минута Едуардо се измъкна от защитата на Локо (Мз), но ударът му от границата на наказателното поле срещна дясната греда на Господинов. Логичното се случи 5 минути по-късно и Монтана поведе в резултата. Капитанът на домакините Венци Иванов получи пас на границата на наказателното поле и с топовен шут разстреля Господинов.

В 67-ата минута Хикмет напредна мощно в наказателното поле и стреля опасно, но Господинов спаси. Малко след това Монтана удари втора греда. Мирослав Иванов стреля технично отляво, но ударът му се отби от гредата. Максимата „Ако не вкараш, ще ти вкарат” изигра лоша шега на домакините и Локо (Мз) изравни в 74-ата минута. Страти Илиев изведе Киров зад защитата на Монтана и той с елегантен удар преодоля Христо Иванов за 1:1.

Футболистите на Атанас Джамбазки се опитаха да си върнат преднината в срещата, но удар на Хикмет бе спасен от Господинов в 79-ата минута. В края на мача Локомотив (Мз) имаше шанс да измъкне всичките три точки от мача, но ударът на Христозов с глава мина високо над вратата на Христо Иванов.