3. Локо (Пд) на точка от спасението след 3:1 над Славия (видео)

Локо (Пд) на точка от спасението след 3:1 над Славия (видео)

Локомотив (Пд) направи предпоследната си стъпка към оставане в българския футболен елит

Локомотив (Пд) направи предпоследната си стъпка към оставане в българския футболен елит. „Смърфовете” надиграха като гост Славия с 3:1 и се нуждаят от още една точка за да се бетонират за още един сезон в „А” група. Гара Дембеле, Габор Ерош и Здравко Лазаров се разписаха във вратата на домакините. Капитанът Петков пък отбеляза почетния гол за „белите”.

Гостите от Пловдив бяха далеч по-амбицирани да спечелят среща и го показаха още от първите минути на мача. В самото начало на срещата Данчо Тодоров не оползотвори удобно положение на границата на наказателното поле. С диагонален шут бившият играч на ЦСКА запрати топката встрани от целта.

В осмата минута добро взаимодействие между Даксон и Тодоров доведе топката до краката на Габор Ерош. В близост до точката за изпълнение на дузпа унгарецът стреля в празния ъгъл на Петров, но точно когато голът изглеждаше сигурен на пътя на топката се хвърли Роберт Петров. Със самоотвержена намеса македонецът спря топката с цената на удар в лицето, след който получи помощ от медицинския екип.

Гара Дембеле, Здравко Лазаров и Даксон не спираха да създават притеснения на противниковата отбрана. При поредната атака в 23-ата минута Локомотив успя да поведе в резултата с гол на Дембеле. Французинът засече с глава центриране от крайната линия на Лазаров и изведе „смърфовете” напред в резултата.

До края на първата част Даксон и Тодоров пропуснаха добри възможности пред вратата на Петров. След паузата играта се сдоби с по-балансиран характер и Славия започна вторите 45 минути с опасна акция на Тодор Колев. Тя бе последвана с атрактивен ножичен удар на Жуниор, който също не намери целта.

В 61-ата минута Габор Ерош подпечата добрата си игра в днешния двубой с отлично изпълнен пряк свободен удар. От статичното положение унгарецът прониза вратата на Емил Петров в горния десен ъгъл.

Девет минути по-късно Славия върна интригата в срещата с гол на капитана си Йордан Петков, който се разписа след центриране на Даниел Пеев. Спорът обаче бе приключен в 84-ата минута, когато при рикошет в играч на Славия удар от 35 метра на Здравко Лазаров заблуди Петров и възстанови преднината от два гола на гостите. С това се изчерпаха и последните интересни моменти в двубоя.

В последния 30-и кръг при домакинството на своите съименници от столицата Локомотив ще трябва да се пребори за една точка за да си гарантира оставането в „А” група. На този етап Локо е с актив от 30 точки и на три пред основния си конкурент в дъното на таблицата Локомотив (Мездра).

БФС смени стадиона в Пазарджик

Джон Паскуа Ибарола се включи в обучението на треньори от УЕФА "А" лиценз - вратари

То се проведе в периода 21-23 октомври на базата на Национална спортна академия „Васил Левски“