3. Локо (Пловдив) изхвърли отбора на Камата от купата на България

Локо (Пловдив) изхвърли отбора на Камата от купата на България

„Смърфовете” надиграха с 2:0 тима на Чавдар (Етрополе), удариха и 3 греди

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България, след като днес се наложи с 2:0 над състава на Чавдар (Етрополе). Мачът се игра на стадиона в Етрополе, където бе и легендата на родния футбол Христо Стоичков, който е и собственик на отбора на Чавдар.

Гостите дадоха тежка жертва още в началото на мача, след като в 8-та минута капитанът Здравко Лазаров получи травма и бе изнесен на носилка.

Страхотен мач за пловдивчани направи Михаил Венков, който бе неуморим по левия фланг. Той вкара първото попадение в срещата, след което направи няколко страхотни пробива, след три от които гостите нацелиха греди.

Иначе двубоят започна блестящо за гостите, които излязоха напред в резултата още във 2-та минута, когато след  центриране от корнер и неубедителна изява на отбраната домакините, Венков откри след удар с глава.

До края на полувремето натискът на „железничарите” продължи и в 35-ата минута Венков центрира отляво, Златински засече от движение, ала кълбото срещна дясната греда на Чавдар.

В 43-ата пък, отново след центриране на Венков, Златински шутира силно, стражът на домакините спаси, кълбото попадна в Релич, който обаче нацели лявата греда на Яначков.

Още в началото на втората част Локомотив можеше да удвои преднината си, след като Венков стреля от малък ъгъл, но вратарят на Чавдар изби в корнер. След неговото изпълнение отново бранителят опита късмета си пак от малък ъгъл, но този път кълбото срещна дясната греда.

Така дойде 76-ата минута, когато Сержиньо бе изведен на левия фланг от Даксон, напредна бързо и от малък ъгъл по земя оформи крайното 2:0.

Така Локомотив (Пловдив) се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България и ще чака спокойно жребия, който е в петък.
Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа