Локомотив изхвърли Миньор от Купата след 2:1 в Пловдив (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като се наложи с 2:1 над тима на Миньор, в среща играна на стадион „Локомотив” в Пловдив. Златински откри в 48-ата минута, Лазаров удвои в 90-ата, а продължението Янкович оформи крайното 1:2.

Локо (Пловдив) изхвърли Миньор от Купата след 2:1 в Пловдив

Двубоят започна с по-добра игра на домакините, а в 10-ата минута Янкович отправи първия удар в мача, който обаче не намери целта. В ответната атака Лазаров изпълни страхотно фаул, но за негово съжаление кълбото прелетя над напречната греда. Натискът на „железничарите” продължи, но Раймонди на няколко пъти се оказа прекалено бавен за отбраната на гостите.

В 30-ата минута Рангелов отправи слаби изстрел в ръцете на Лучини, а минутка по-късно Траянов шутира към долния ляв ъгъл на вратата на пловдивчани, но стражът на домакините се разтегна добре и спаси. В даденото от рефера продължение Лазаров центрира добре в наказателното поле на Миньор, но ударът на Юнес Бенжелюн с глава бе неточен.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира по страхотен начин за „железничарите”, след като в 48-ата минута Лазаров изведе Златински зад отбраната на перничани, а халфът с хладнокръвен изстрел преодоля Иво Иванов за 1:0.

След гола Локомотив продължи да натиска и в 52-ата минтуа Карвальо центрира добре в наказателното поле, ала изстрелът на Саканоко излезе в аут. В 57-ата примерът му бе последван от Янкович, но на срещуположната врата.

В 63-ата минута пък Юнес Бенжелюн стреля с глава, но Иванов спаси, а по-късно стражът на гостите отрази и удар на Саканоко. С пропуски за Миньор пък се отличиха Рангелов и Хрисозов.

Така дойде 90-ата минута, когато Златков направи страхотна грешка и позволи на Лазаров да му отнеме, след което за капитана на „железничарите” не бе трудно да удвои преднината на своите.

Отборът на Миньор обаче не се предаде така лесно и само след минута Йордан Тодоров проби добре отдясно и върна за свой съотборник, който шутира опасно и принуди Лучини да спасява, но при добавката Янкович не сбърка за крайното 1:2.

Локо (Пловдив) – Миньор 2:1

1:0 Златински 48’
2:0 Лазаров 90’
2:1 Янкович 90+1’

Състави:

Локо Пд: 33. Лучини, 2. Родригес, 3. Георгиев, 5. Ю. Бенжелюн, 66. Котев, 24. К. Бенжелюн, 16. Златински (Кики 90’), 20. Том (Коцев 86’), 77. Лазаров, 19. Де Карвальо, 99. Раймонди (Саканоко 39’).

Миньор: 99. Иванов (к), 2. Божиков (Христозов 64’), 6. Златков, 8. Й. Тодоров, 14. Цветков, 18. Янкович, 19. Петров (Иванович 77’), 24. Витанов, 27. Рангелов, 32. Марков.

Жълти картони: Том, Карвальо (Локомотив); Златков, Траянов, Витанов

Стадион: „Локомотив”, Пловдив