Лудогорец едва сломи миньорския дух при поредно дискусионно съдийство (+ВИДЕО)

Разградчаните си върнаха първото място с неубедителна игра в Перник

Лудогорец взе с мъка гостуването си в Перник на местния Миньор. Разградчани спечелиха с 2:1 в двубой от 23-ия кръг на “News7 футболно първенство”, изпъстрен с множество спорни от съдийско естество ситуации, и си върнаха аванса от 2 точки пред Левски на върха в класирането. Бакалов откри още в 1-ата минута преди два гола на разградчани да бъдат спорно отменени и главният рефер да пропусне да извади очеваден втори жълт картон на техния футболист Кишада. Освен това Александър Костадинов не уважи две претенции на гостите за дузпа, а когато отсъди такава през второто полувреме, Иван Стоянов я пропусна. Гулдан сякаш реши всичко в мача с втори гол за гостите 15 минути преди края, но Миньор не се предаде и успя да върне един чрез Александър Александров. В крайна сметка с доста неубедителна игра кандидатите за втора поредна титла взеха трите точки в Перник.

С успеха Лудогорец събра 54 точки, с 2 повече от Левски на върха в класирането. Миньор остана 14-ти със 17 точки, на 4 от Черно море, който е с мач по-малко.

Лудогорец откри резултата още преди да е изтекла първата минута. Гостите стигнаха до гол твърде лесно. Марселиньо бе изведен в наказателното поле и спокойно пусна успореден на голлинията пас на далечната греда, откъдето Бакалов необезпокояван прати топката в мрежата. Защитата на Миньор беше разконцентрирана.

В 8-ата минута Давид Стоянов лекичко хвана за фланелката Димо Бакалов в наказателното поле. Нападателят веднага се пльосна, искайки дузпа. Реферът Александър Костадинов не уважи артистичните умения на Бакалов.

Постепенно Миньор изнесе играта по-напред и мачът стана двуостър, но в бавно темпо.

В 21-ата минута Лудогорец вкара втори гол след продължително прехвърляне на топката в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар. Димо Бакалов, който асистира, обаче действа непозволено, според рефера, при въздушен двубой и попадението на Марселиньо не беше признато.

Четири минути по-късно се разигра поредна спорна ситуация в пеналтерията на домакините. Окечукво и Бакалов се посдърпаха преди изпълнение на свободен удар, като последният посегна към лицето на чернокожия футболист, който падна. В крайна сметка арбитърът сдобри двамата и те си стиснаха ръцете.

В 28-ата минута Миньор пропусна единственото си положение за гол през първата част. Олегов бе оставен непокрит да засича от непосредствена близост центриране от корнер. Защитникът стреля от въздуха, но прати топката над вратата на Владо Стоянов.

10 минути по-късно Лудогорец имаше нови претенции за дузпа, след като центриране на Александров срещна ръката на намиращия се буквално пред него Олегов. Съдията прецени, че бранителят не е действал умишлено и не посочи бялата точка.

Минута по-късно, в 39-ата, Александър Костадинов си навлече гнева на старши треньора на Миньор Николай Тодоров и на агитката на перничани, след като не изгони Кишада за второ грубо нарушение, заслужаващо втори жълт картон. Няколко фена на домакините изкъртиха една ограда, но бяха успокоени от по-улегнали свои съратници. Иначе Кишада хвана през кръста съперник, но незнайно защо не бе предупреден официално още веднъж.

Точно преди почивката най-старателният „миньорец” Окечукво получи контузия, след като се бе върнал, за да отнеме една топка от Марселиньо в наказателното поле на Миньор.

На негово място Кайзера пусна Нджой за втората част.

Именно Нджой пропусна второто чисто положение за Миньор. В 50-ата минута той се размина с топката на далечната греда и пропусна да я засече в опразнената от Владислав Стоянов врата.

В 54-ата минута се разигра поредна спорна ситуация в мача, която реферът отсъди в ущърб на Лудогорец. Димо Бакалов падна в наказателното поле след съприкосновение с Йорданов, искайки дузпа. Реферът прецени, че отново няма основания за такава. Иначе при шпагата си футболистът на Миньор сякаш не игра с топката, но и Бакалов се строполи като подсечен, което изобщо не беше така.

Минута по-късно Марселиньо пропусна да реши мача, като с елегантен финт прехвърли защитника Райчев, изскачайки очи в очи с вратаря. Но реши да прехвърля и вратаря и сбърка, пращайки топката в аут.

Боян Пейков изби мощен шут на Марселиньо пред вратарското поле в 65-ата минута преди 2 минути по-късно Лудогорец вече да получи право на безспорна дузпа. Пейков фаулира нахлулия на скорост в наказателното поле Безяк. Иван Стоянов обаче изпорти 11-метровия наказателен удар, стреляйки ниско в лявата греда.

В 72-ата минута втори гол на Лудогорец беше отменен, този път поради спорна засада на Иван Стоянов.

Три минути по-късно, в 75-ата разградчани най-накрая решиха мача в своя полза с втори гол, дело на защитника Гулдан. Той бе оставен непокрит при ъглов удар и с глава матира Пейков за 2:0.

Заради несломимия си дух Миньор заслужено стигна до гол в 83-ата минута, дело на Александър Александров. Халфът реализира красиво попадение с диагонален фалцов шут в левия ъгъл на Владо Стоянов за 1:2.