Лудогорец излиза с част от резервите срещу Пирин (ГД)

Неврокопчани ще се опитат да не загубят в Разград

Шампионът на България Лудогорец ще даде почивка на част от титулярите в мача с Пирин ГД. Разградчани приемат днес предпоследния в класирането с единствената мисъл да прибави нови три точки към актива си.

Треньорът на тима Стойчо Стоев иска да освежи състава си след тежкия мач с Лацио на 1/16-финалите в Лига Европа и за целта ще направи цели 8 промени в сравнения с двубоя с италианския тима. По-любопитното е, че наставникът планира въобще да не включи в групата голмайстора Роман Безяк.

Стоев няма да изневери на своя стил и отново ще заложи на схема 4-2-3-1. На върха на атаката ще действа бразилецът Жуниор Кишада, а малко зад него ще играе Ернанес. По крилата пък наставникът на Лудогорец ще разчита на Дани Абало и Йерун Луму.

Настроението в щаба на Пирин ГД преди мача е приповдигнато след победата над Черно море в първия пролетен кръг. Треньорът Йордан Боздански през седмицата се е опитал да втълпи на играчите си, че трябва да излязат без страх в Разград срещу Лудогорец. Според него неврокопчани могат да се възползват от тежката серия на Лудогорец и с определено дефанзивна игра да се опитат да измъкнат поне точка.

Въпреки илюзорните шансове за спасение, Боздански е обещал на феновете, че тимът ще направи всичко по силите си да събере колкото се може по-голям точков актив до края на сезона.

Наставникът няма да може да разчита на централния защитник Любомир Гуцев, който е наказан заради натрупани жълти картони. Очаква се Боздански да заложи на схема 4-4-1-1. На върха на атаката ще действа Башов, а зад него ще оперира Марио Близнаков.

В предишния кръг Лудогорец направи 2:2 при гостуването си на Ботев Пловдив, докато Пирин ГД се наложи с 1:0 при домакинството си на Черно море.

Мачът Лудогорец – Пирин Гоце Делчев е от XXV кръг на "А" група и стартира в 17:30 часа и ще бъде предаван пряко по News7.