Лудогорец пречупи Пирин (ГД) след почивката (ВИДЕО)

Разградчани се мъчиха цяло първо полувреме, но вкараха 5 гола на настървените "неврокопчани" във втората част и си върнаха първото място

Настървеният Пирин (Гоце Делчев) издържа едно полувреме при визитата си на Лудогорец, като допусна 5 безответни през втората част на мача от 25-ия кръг на „А” група. Разградчани, които се завърнаха на родна сцена след трилъра срещу Лацио през седмицата, изпитваха проблеми до първия си гол, който на практика пречупи „неврокопчани”. Негов автор стана най-добрият за тима на Стойчо Стоев – Себастиан Ернандес. След него последователно се разписаха резервата Златински, Кишада, който вкара от седмия си опит, друга смяна – Платини и отново Ернандес.

През първото полувреме гредите помогнаха на два пъти на вратаря Абди Абдиков при шутове на Абало и Витиня, докато някои разправии внесоха допълнителна нервност у домакините. Но след почивката разградчани бяха по-точни и заслужено се поздравиха с убедителния успех 5:0.

Той ги връща на първото място с две точки аванс пред Литекс.

Отборът на Пирин трябваше да извършва принудителна смяна още в 13-ата минута. Мартин Газиев отстъпи мястото си на Борислав Хазуров.

Лудогорец беше близо до откриване на резултата в 19-ата минута, когато Крушовски изчисти пред голлинията опит на Кишада да отбележи.

Пирин отвърна на отправеното предизвикателство три минути по-късно, когато Боби Хазуров ефектно засече със странична ножица центриране отдясно, но прати топката в аут.

Първата си греда Лудогорец удари в 23-ата минута, когато Дани Абало разтърси мрежата с удар, който се отби в рамката, която я опъва.

Кишада пропусна още две положения преди изтичането на първия половин час. Първо Ибраим подложи крак, а след това Абдиков спаси с крак втория удар на нападателя от чиста позиция.

4 минути преди почивката Абдиков увисна при едно центриране, но Ернандес не успя да насочи с глава към опразнената врата.

В 45-ата минута пък Витиня улучи сглобката с фалцов шут с левия крак от границата на наказателното поле и така дойде почивката.

Лудогорец натисна веднага след почивката и откри в 57-ата минута. Пирин бе пречупен с падането на първия гол. С известни мъки домакините намериха мрежата зад Абдиков. Вратарят изби центриране от корнер, но футболист в зелено я върна обратно в наказателното поле, където няколко играчи на Лудогорец бяха оставени непокрити и Ернандес със силен шут взриви трибуните.

Две минути по-късно Кишада пропусна да удвои при четвъртата възможност, която се откри пред него.

Златински обаче демонстрира по-голяма ефективност и направи 2:0 в 63-ата минута. Витиня пусна успоредна на голлинията топка, която се оказа недостижима за Абдиков, и халфът Златински на празна врата вкара.

След нови два пропуска Кишада се разписа от седмия опит. Бразилецът вече нямаше как да сбърка, след като Абало му подаде почти на празна врата.

Резервата Мишел Платини оформи направи 4:0 в 80-ата минута, 3 минути след появата си на терена. Той вкара хубав гол с техничен удар с глава при центриране на Шоко.

Крайното 5:0 оформи Себастиан Ернандес с втория си гол в мача, дошъл след неразбирателство между защитниците на Пирин пред голлинията.

Така Лудогорец не пропусна да вземе задължителните три точки, за да събере 57, с 1 повече от Литекс. Пирин (ГД), който единствен няма победа като гост, остава заедно с Нефтохимик на последните две места. Двата отбора имат по 12, като ги делят цели 16 от спасителния бряг.