Любимец би и Локомотив (Сф), Кокала изгонен

Новакът в „А“ група взе втора поредна победа у дома

След като победи шампиона Лудогорец на старта на сезона, Любимец взе скалпа и на Локомотив (София) на градския стадион в града. Възпитаниците на Веселин Великов победиха столичните „железничари“ с 2:1, а старши треньорът на „червено-черните“ Емил Велев бе изгонен в 79-ата минута.

Първото полувреме не бе от най-интересните. Отборът на Локомотив (София) държеше инициативата почти през цялото време, изпълни множество корнери, но не съумя да създаде истинска опасност за вратата на Донков.

Най-опасната ситуация за домакините дойде в 31-вата минута, когато от границата на наказателното поле Шоколаров стреля над вратата. 5 минути по-късно удар на Будинов рикошира в бранител на „железничарите“ и излезе в ъглов удар.

Второто полувреме беше в пъти по-интересно. Едва три минути след началото на втората част Локомотив остана с човек по-малко. Бранеков получи директен червен картон заради изключително грубо нарушение срещу Колев.

Минута по-късно домакините поведоха в резултата. След центриране в наказателното поле Тевия засече топката и изведе Любимец напред в резултата.

Отговорът на „железничарите“ не закъсня. В 54-тата минута Маркиньос изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от около 28 метра и не остави никакви шансове на Донков.

В 79-ата минута и старши треньорът на Локо (София) бе изгонен. Емил Велев видя червения цвят заради невъздържаната си реакция срещу съдийско решение.

В 83-тата минута падна и победния гол за „дините“. Капитанът на Любимец Огнянов проби по левия фланг, центрира в малкото наказателно поле, където Будинов засече топката и я прати зад вратаря на Локомотив Галев.

Така след трития кръг новакът Любимец има цели шест точки след двете си домакински победи, докато Локомотив има само една.