Любимец шокира Ботев насред Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новакът удари "канарчетата" с 2:1, първа загуба за Стоилов край бирената

Любимец постигна втора сензационна победа. След като надигра шампиона Лудогорец в първия кръг с 1:0, днес новакът победи друг наш успешен участник в европейските клубни турнири – Ботев (Пд) – с 2:1 насред Пловдив. Пред около 5000 зрители на "Колежа" "канарчетата" бяха отчаяни от вратаря на Любимец Радослав Рашков, който извади една дузина положения, а на два пъти и гредите спасиха гостите.

След нулево първо полувреме, в което Ботев беше абсолютен доминант, Любимец откри резултата след светкавична контраатака, завършена от Будинов. Домовчийски, който беше съпътстван от малшанс пред гола, направи нов пропуск на празна врата от два метра преди Антон Огнянов да направи 2:0 с премерен удар. Капитанът на "жълто-черните" Тодор Неделев запази надеждите на своите с гол в 85-ата минута, но в добавеното време Рашков стана абсолютен герой за гостите, след като с крак изби удар с глава на Домовчийски от непосредствена близост.

През първото полувреме Рашков спаси една дузина положения на Ботев, а веднъж удар на Домовчийски облиза страничната греда.

Първата сериозна ситуация пред вратата на гостите дойде в 15-ата минута, когато Огнянов центрира меко във вратарското поле, където Домовчийски стреля с глава, но дистанцията до Рашков беше прекалено малка и той изби.

В 18-ата минута Домовчийски шутира фалцово от границата на наказателното поле, топката се отклони в лявата греда и напусна очертанията на терена в аут.

Рашков се намеси на два пъти и при канонада от удари на Ромарио и Огнянов в наказателното поле.

В тези минути владеенето на топката в полза на Ботев беше 63 срещу 37 процента.

В 29-ата минута непокритият Домовчийски се размина пред вратарското поле с нисък шут на Артур Енрике през купа от играчи и пропусна да отклони в мрежата.

Неделев също пробва да открие с фалцов удар от границата на пеналта, но стреля неточно.

В 43-ата минута Рашков на два пъти с крак избиваше топката, първо от нахлуващия Домовчийски, а след това и силен шут на Ромарио по тревата.

Така почивката дойде без положение за Любимец и с 6 за Ботев, но при 0:0.

След подновяването на играта се очакваше, че „жълто-черните” вече ще вкарат гол, но ново положение бе пропиляно. Оставен на 2 метра пред вратата, Огнянов стреля с глава над напречната греда.

Любимец вече показа зъби и в 49-ата минута тресна страничната греда чрез Антон Огнянов, а секунди по-късно откри резултата. Огнянов получи извеждащ пас на скорост по лявото крило и с едно докосване пусна успоредна на голлинията топка за Будинов, който на скорост „скъса” мрежата за 1:0.

Наставникът на Ботев Станимир Стоилов реагира като пусна Иршак на мястото на неубедителния Сърмов.

Междувременно Ромарио отново си извоюва позиция в наказателното поле и шутира с всичка сила, но Рашков боксира.

В 59-ата минута Джинич намери топката от въздуха, пращайки я много красиво покрай сглобката.

Минута по-късно Ботев тресна втора греда. Рашков отклони центриране, предназначено за Домовчийски. Топката обаче попадна у Неделев, който с мощен шут от движение нацели близката греда.

Отчаян, Мъри Стоилов пусна в игра Анисе и Луис Педро. Последният бе спрян от Величков при негов пробив в наказателното поле.

В 75-ата минута Любимец шокира Ботев с втори гол. Славчо Шоколаров изведе с коляно най-опасния футболист на гостите Антон Огнянов, който с премерен удар по диагонала покачи на 2:0.

Ботев не се отказа. Домовчийски, който се бе поизгубил, пропусна чист гол в 81-ата минута, като от 2 метра не успя да уцели опразнената врата.

В 85-ата минута домакините най-после стигнаха до попадение. Неделев взе нещата в свои крака и с хубав удар покрай плонжа на вратаря в долния десен ъгъл направи 1:2.

Ботев се хвърли да изравнява. В  добавеното 3-минутно продължение Домовчийски засече центриране от дълбочина от непосредствена близост, но Рашков за сетен път изби с крак, а с това и 3-те точки за гостите.

Така "канарчетата" допуснаха първа загуба през новата кампания в "А" група и бяха изместени именно от Любимец на 3-ото място. Тимът на Стоилов, който допуска първо поражение на стадион "Христо Ботев", откакто е начело на тима, спадна до 4-ата позиция със 7 точки, с 3 по-малко от лидера Литекс. Любимец е трети с 9, колкото има и шампионът и втори в класирането Лудогорец.