Миньор изпусна Локо (Пд) в Перник (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мачът завърши без победител - 1:1

Миньор (Перник) и Локомотив (Пловдив) не се победиха и завършиха наравно 1:1 в мач от 20-ия кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”. Мачът се игра на стадион „Миньор” в Перник, а и двете попадения паднаха през втората част. Юруков откри в полза на Локомотив в 59-ата минута, а крайното 1:1 бе оформено от Окечукво в 86-ата.

Иначе по време на двубоя Миньор имаше повече възможности за отбелязване на гол, но направи доста пропуски пред вратата на съперника.

Домакините имаха отлична възможност да открият резултата още в самото начало на мача, след като Олегов стреля с глава след центриране в наказателното поле, но Кавдански успя да избие от голлинията. Последва и пропуск на Станчев, като ударът на играча на Миньор бе отразен по отличен начин от Господинов.

В средата на първата част се откри нова възможност за „чуковете”, но след удара на Олегов топката премина на сантиметри от лявата греда. Малко преди да изтече половин час игра от началото на двубоя Цветков стреля силно от въздуха, но не успя да насочи кълбото в очертанията на вратата.

В 36-ата минута се стигна до една от най-добрите възможности за Миньор през първото полувреме, след като Хаджиев стреля с глава след центриране в наказателното поле, а кълбото облиза лявата греда и излезе в аут. Малко преди края на първото полувреме Локомотив имаше възможност да открие - Стефанов навлезе остро в наказателното поле, преодоля Давид Стоянов и стреля към вратата долния ляв ъгъл, но топката излезе в аут.

В началото на втората част Юруков се отчете с пропуск за гостите, а Петров пропиля възможност за домакините. Валери Георгиев също стреля, но неточно. В 58-ата минута Нджой финтира Златински, след което преодоля още двама играчи на Локомотив и стреля в долния ляв ъгъл, но Господинов улови.

Така се стигна до 59-ата минута, когато Локомотив излезе с гол напред. Юруков стреля от около 25 метра от движение с левия крак, пращайки неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата.

В 77-ата минута Златински подаде към Абушев, който стреля много хубаво в долния ляв ъгъл, но Пейков спаси. Почти веднага след тази ситуация Миньор пропиля отлична възможност да изравни - Нджой центрира в наказателното поле, Окечукво свали с глава към Маду, който от няколко метра стреля на три пъти в телата на защитници на Локомотив.

В 80-ата минута Маду бе намерен от Ивайло Стоянов и отклони към Окечукво, който нанесе страхотен удар от въздуха, но топката срещна напречната греда. Домакините успяха да възстановят равенството в 86-ата минута, когато Окечукво стреля страхотно от около 35 метра и прати кълбото неспасяемо в мрежата на гостуващия тим.

До края на двубоя Миньор дори можеше да грабне победата. В последните минути удар на Цветков бе спасен от Господинов, а малко след това след нов изстрел на Цветков Марков изчисти от голлинията.

Така мачът завърши наравно 1:1. След това равенство Миньор е с 16 точки и остава на 14-ата позиция. Локо (Пловдив) е на 6-ото място с 32 точки.