Миньор отпадна за купата

„Чуковете” отстъпиха с дузпи пред Оборище в Перник

Отборът на Миньор приключи участието си за Купата на България по футбол във втория предварителен кръг, след като отстъпи пред Оборище (Панагюрище), предаде кореспондентът на Novsport.com.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол в редовните 90 минути и се наложи спорът между тях да се решава с дузпи, спечелен от гостите с 5:4.

Домакините определено превъзхождаха през целия мач и имаха повече положения за гол, но отново не успяха да вкарат топката във вратата на панагюрци, защитавана от Димитър Грабчев. В 14-ата минута след хубаво центриране на Марио Димитров, Кирил Йорданов от Миньор отправи параболичен удар с глава и топката кацна на напречната греда и излезе в аут. В 34-ата минута хубав извеждащ пас остави сами срещу Грабчев Кирил Йорданов и Марио Димитров, но в началото самите те не повярваха, че няма засада, после се засуетиха и до удар не се стигна. В 38-ата минута Кирил Йорданов пропусна най-чистото положение в мача, след като беше изведен сам, но стреля в тялото на вратаря.

Второто полувреме пак премина с превъзходство на перничани, но в определени моменти и късметът не беше с тях. В 58-ата минута Томислав Павлов изстреля истинска бомба от 25 метра, а топката намери сглобката на гредите, после попадна в Йордан Йорданов, но той стреля над вратата. Гостите имаха своя шанс в 70-ата минута, когато Васил Стефанов намери Филип Чипев на границата на вратарското поле, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда на вратата на Николай Младенов. До края на мача Грабчев отрази удари на Йордан Йорданов и Мариян Маринов и така за втори път в рамките на три дни двата отбора завършиха при 0:0 в редовното време.

В този мач обаче победител трябваше да има, а според регламента на турнира се изпълняваха дузпи, без да се играят две продължения по петнайсет минути. Това правило важи, когато един срещу друг са аматьорски отбори и само за предварителните кръгове. От бялата точка Васил Стефанов от гостите пропусна втория удар. Домакините бяха безгрешни до последната дузпа. Попадение на Йордан Йорданов ги класираше напред, но вратарят на гостите спаси удара му, насочен в десния ъгъл. Последва гол на Георги Димитров и резултатът стана 4:4. Тогава Георги Недялков отново избра десния ъгъл на вратата на гостите и Грабчев отново спаси. Синът на славния футболист на Локо (Пд) и националния отбор Аян Садъков, който носи и двете имена на баща си, не сгреши при изпълнението на последния удар и прати съотборниците си на 1/16-финалите, където ги очаква Добруджа.

В другия финал от междуобластните квалификации Созопол победи Марица с 1:0 насред Пловдив.

Първите срещи от 1/16-финалите са идната седмица.