Миньор победи заспалата Славия с 1:0 в реванша, но "белите" отиват на полуфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Окечукво вкара на "Овча купел". Славия победи с общ резултат 5:3, Вили Вуцов наказа своите с тренировка

Миньор победи Славия с 1:0 в „Овча купел” на реванша от четвъртфиналите за Купата на България. „Белите” обаче победиха с 5:2 първата среща в Перник и с общ резултат 5:3 отиват на полуфинал. Резервата Салас Окечукво вкара победното попадение за Миньор две минути преди края на редовното време при бърза контра.

Вили Вуцов бе изкаран извън нерви от слабата, бездушна и объркана игра на своите. Веднага след края на двубоя той изведе "белите" за наказателна тренировка на "Овча купел", а Венци Стефанов нарече играчите на Славия "ла**а".

Галерия от мача вижте ТУК!

Едва малко над 100 души дойдоха да гледат мача на живо в „Овча купел”.  Всичките зрители обаче бяха фенове на Славия. За първи път агитката на Миньор отсвири мач на своя отбор в столицата и гостуваща агитка нямаше.

След 5:2 за Славия в първия мач, реваншът бе протоколен и двата отбора не показаха почти нищо стойностно.

Първата опасна ситуация дойде в 16-ата минута. Здравко Лазаров получи пас и от границата на наказателното поле, стреля в десния ъгъл, на Банков акробатично успя да избие в корнер.

Приспивното темпо бе нарушавано само от нервните изблици на Вили Вуцов, който търсеше начин да изкара своя отбор от налегналата го апатия. След края на мача той бе толкова бесен на играчите си, че ги изкара на тренировка.

Серия корнери не доведе до опасности. Здравко Лазаров бе неточен от пряк свободен удар, а Цветков със шпагат изби удар на Галин Иванов.

Трите най-добри положения за първата част се случиха в самия й край.

В 43-ата минута Нджой центрира, Олегов в летящ плонж засече, но на голлинията опитният Ивайло Иванов закова кълбото на голлинията.

Веднага Попара намери Здравко Лазаров, но Банков отрази шута на Електричката.

Ивайло Иванов също се отчете с брилянтно спасяване. Той се разтегна максимално, за да избие изстрел на Ивайло Стоянов в долния ляв ъгъл.

Мачът жива едва в последните 10-15 минути. Първият удар в очертанията на една от двете врати след почивката дойде чак в 73-ата минута.

Димо Атанасов с тяло спаси шут на младия Александров, който е от школата на Миньор и се появи като резерва.

Миньор беше все по-близо до гол, но нацели и греда. Нджой центрира, Окечукво стреля добре, но тресна лявата греда.

Александров от 10 метра прати на сантиметри покрай гредата, а Ивайло Иванов  излезе и изби с крак на Окечукво, който бе изведен сам срещу него.

Японецът Мацуй имаше два шанса да се разпише. Той първо стреля в аут от 10 метра, а после Ради Василев заобиколи вратаря и пусна за Мацуй, но Цветков се жертва и с тяло изби преди кълбото да навести празната врата.

Победният гол падна в 88-ата минута. Йорданов пресече пас на Филипов, напредна отляво и центрира в пеналта към непокрития Окечукво, който с глава отклони в мрежата за 0:1!

До края нови голове не паднаха и въпреки успеха на Миньор, Славия продължава напред с общ резултат 5:3.