3. Миньор прегази Ботев (Криводол) за Купата, Хазуров с два красиви гола

Миньор прегази Ботев (Криводол) за Купата, Хазуров с два красиви гола

Отборът на Миньор (Перник) постигна изразителна победа с 4:1 над тима на Ботев (Криводол) и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България. Срещата, която се игра на разорания терен на стадион „Чавдар” в Бяла Слатина, премина изцяло под диктовката на перничани, като в герой за тима на Димитър Алексиев се превърна нападателят Коце Хазуров, който отбеляза два много красиви гола и дори можеше да оформи хеттрик в края на мача, но пропусна от изгодна позиция.

Отборът на Миньор (Перник) постигна изразителна победа с 4:1 над тима на Ботев (Криводол) и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България, предаде репортер на Novsport.com. Срещата, която се игра на разорания терен на стадион „Чавдар” в Бяла Слатина, премина изцяло под диктовката на перничани, като в герой за тима на Димитър Алексиев се превърна нападателят Коце Хазуров, който отбеляза два много красиви гола и дори можеше да оформи хеттрик в края на мача, но пропусна от изгодна позиция.

Срещата започна много напрегнато с многобройни единоборства. При едно от тях Миков получи неприятна контузия и бе изнесен на носилка, но след няколко минути се върна на терена. В 4-ата минута Александров от състава на Ботев стреля от пряк свободен удар, но изстрелът му бе твърде слаб и не затрудни вратаря на Миньор Иво Иванов. След това перничани натиснаха и логично стигнаха до откриване на резултата. В 17-ата минута Коце Хазуров засече с глава центриране отдясно на Ашимов и от около 6-7 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Данов. В 21-та минута Янкович стреля от далеч и можеше да вкара за 2:0, но ударът му премина над вратата.

Три минути по-късно пред нападателите на Миньор се откри нова добра възможност, но Мутафов и Станков не се разбраха и топката бе изчистена в ъглов удар от притичал бранител на Ботев. В 35-ата минута криводолци можеха да изравнят. Далечен удар на Стоилов рикошира в крак на бранител на Миньор и промени траекторията си, с което затрудни максимално Иво Иванов, но вратарят на гостите изби в ъглов удар.  В 33-та минута дойде и най-красивият момент в мача. След изпълнение на ъглов удар, защитата на Ботев не успя да изчисти добре, след което топката бе върната в наказателното поле, където Коце Хазуров със ефектна задна ножица преодоля Данов за втори път в мача и предизвика неистова радост у феновете на Миньор, които бяха дошли в Бяла Слатина. В 40-ата минута отново Янкович пробва удар от далеч, но този път твърде неточно. Това бе и последното по-интересно положение през първата част.

Втората част започна с по-добра игра на гостите от Перник, а отбраната на Ботев изпитваше сериозни трудности. В 63-ата минута Мутафов центрира към наказателното поле, вратарят Данов не прецени добре топката и тя попадна на главата на Янкович, който от 1 метър на празна врата отбеляза третия гол за своя отбор. В следващата атака Данов се реваншира за грешката си и спаси опасен удар на Мутафов. Едва в 65-ата минута Ботев погледна по-сериозно към вратата на гостите, но опасен шут на Аризанов бе спасен с мъка от Иво Иванов. Стигна се до 78-ата минута, когато Миньор стигна до нов гол. Резервата Руменов бе оставен непокрит в наказателното поле и с точен удар матира Данов за четвърти път в този мач. В 84-та минута пред Коце Хазуров се откри отлична възможност на оформи своя хеттрик в мача, но останал сам в наказателното поле, не успя да преодолее вратаря на Ботев. Три минути преди края на срещата символичните домакини все пак върнаха един гол, чрез резервата Владинов. Киров центрира в наказателното поле, Аризанов отклони към Владинов, който отблизо разстреля вратаря Иванов, с което оформи крайното 1:4.

Ботев (Криводол) – Миньор (Перник) 1:4

0:1 Хазуров 17’
0:2 Хазуров 33’
0:3 Янкович 63’
0:4 Руменов 78’
1:4 Владинов 87’