3. Младежите надвиха Черна гора (ВИДЕО)

Младежите надвиха Черна гора (ВИДЕО)

Резерва вкара единствения гол в спаринга

Младежкият национален отбор на България победи с 1:0 Черна гора в контролна среща, играна на стадион “Христо Ботев” в Благоевград.

Единственото попадение в мача отбеляза резервата Георги Николов в средата на второто полувреме. Успехът на нашия тим можеше да е още по-изразителен, но в края на първата част “лъвчетата” пропуснаха дузпа.

Двубоят започна равностойно, но постепенно съставът на Александър Димитров започна да владее все повече инициативата. Така се стигна до най-чистото положение преди почивката, когато Даниел Хвойнев бе съборен в наказателното поле на гостите и съдията Никола Попов посочи бялата точка. Зад топката застана Марк-Емилио Папазов, чийто удар обаче бе отразен от вратаря на съперника Никола Изевич.

В 64-ата минута влезлият като резерва Роберто Райчев имаше възможност да открие резултата, но изстрелът му премина съвсем близо до черногорската врата. Десет минути по-късно българската селекция все пак поведе чрез друг футболист, появил се в игра от пейката – Георги Николов. Нападателят на Спортист (Своге) засече с глава чудесно центриране на Николай Златев отляво.

До края на срещата нови голове не паднаха. На 20 юни младежкият национален отбор гостува на Албания отново в приятелски мач.

БЪЛГАРИЯ U21 – ЧЕРНА ГОРА U21 1:0
1:0 Георги Николов 73

СЪСТАВЪТ НА БЪЛГАРИЯ: 12. Дамян Христов, 4. Росен Стефанов (75 – 13. Калоян Костов), 5. Велко Йеленкович, 6. Емил Ценов (75 – 14. Валентин Николов), 10. Красиан Колев (60 – 21. Чунг Нгуйен До), 11. Марк-Емилио Папазов (46 – 22. Иван Тасев), 16. Симеон Василев (46 – 8. Божидар Пенчев), 17. Мартин Сораков (60 – 7. Роберто Райчев), 19. Николай Златев (75 – 15. Мартин Атанасов), 20. Кристиан Стоянов (60 – Емануел Мирчев), 24. Даниел Хвойнев (46 – 9. Георги Николов);

Селекционер: Александър Димитров.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!