"Моряците" потопиха "чуковете" (видео)

Феновете на двата отбора се сбиха на "Тича" пред погледа на полицията

Черно море остави Миньор (Пк) в зоната на изпадащите. „Моряците” надвиха „чуковете” с убедителното 3:0 на своя стадион. С голове на Тиаго и Ратников през първото полувреме и на резервата Николов през второто домакините спечелиха седмата си победа от 14 мача.

Двубоят във Варна не беше особено привлекателен за окото. Изглежда, че това се отрази на малобройните фенове, които през втората част се посбиха пред погледа на полицията.

При резултат 0:2 на почивката Миньор се опита да се върне в мача, но домакините надделяха с добре познатата си физическа мощ и не допуснаха обрат.

Началото на мача няма да се запомни с нищо. Действията на двата отбора бяха съпроводени с много брак, а грубите влизания не закъсняха.

След 20-ата минута Черно море овладя инициативата. „Моряците” не успяха да се възползват от няколко добри центрирания преди Ивайло Иванов да сбърка фатално в 32-ата минута, когато не успя да улови топката. От това се възползва Тиаго, който след получилото се разбъркване откри резултата.

В 40-ата минута домакините удвоиха своята преднина. Нова грешка в отбраната на Миньор позволи на Адемар да открадне топката. Той навлезе в наказателното поле, финтирайки бранител и пускайки къс пас за Ратников, който не сбърка за 2:0.

Три минути след подновяването на играта топката удари в ръката Даниел Димов в наказателното поле, но главният рефер прецени, че няма нарушение. Гостите от Перник обаче не мислеха така и започнаха протести, довели до жълт картон за Румен Рангелов.

Миньор натисна в следващите минути. Между 63-ата и 64-ата минути Данчо Тодоров излезе на чисти позиции срещу Илко Пиргов. Вратарят на Черно море обаче се справи и с двете ситуации, избивайки топката далеч от вратата си.

В 69-ата минута феновете на двата отбора си спретнаха ръкопашна схватка, а малобройната полицията странно гледаше отстрани случващото се. Все пак на помощ дойдоха още служители на реда, които разтърваха агитките, като до сериозни последствия не се стигна.

Марко Тиаго стреля опасно преди Черно море да направи преднината си класическа. В 73-ата минута Николов пусна успореден пас, защитата на гостите не успя да изчисти топката, която отново се върна в краката на резервата. От вратарското поле той я промуши във вратата на Иво Иванов за 3:0.

До края не се случи нищо интересно и Черно море без проблеми все трите точки след срама, който бра в Каварна миналия кръг. „Моряците” останаха 9-и с актив 21 точки. Миньор е 15-и с 9, с 1 по-малко от Сливен и Пирин.