Ботев Пд прегази Локо София с 4:0 в Надежда (ВИДЕО)

Кризата при "железничарите" отново е на дневен ред

Ботев Пловдив отнесе Локо София с 4:0 като гост в мач от XXX кръг на футболната ни efbet Лига. "Канарчетата" записаха втори убедителен успех през сезона срещу "железничарите" след 6:0 на "Колежа" през есента.

Така пловдивчани отново се изкачиха до седмото място с 44 точки, докато Локо София остава 14-ти с едва 28.

Мачът започна с натиск на гостите. След 4 минути игра. Джеймс Етоо пусна извеждащ пас за Самуел Акере. Бруно Франко и Александър Любенов не се разбраха, което позволи на нигериеца да отправи удар, който обаче мина опасно покрай вратата.

В шестата минута Мохамед Брахими излезе на добра позиция след пас на Дилан Мертенс, но прати топката покрай целта.

Четвърт час след началото Йонас Там стреля с глава след центриране от корнер, Любенов не мръдна, но изстрелът на естонеца не намери очертанията на вратата.

Хидайет Ханкич успя да избие удар на Симеон Мечев от свободен удар, а след това Карлос Франса стреля, но покрай вратата.

В ответната атака Ботев Пловдив поведе в резултата. Дилан Мертенс пусна към Константинос Балоянис, който върна към Уме Емануел, а нигериецът прати топката във вратата на Любенов за 0:1 в 19-ата минута.

В 41-ата минута Симеон Мечев центрира в наказателното поле, където Димитър Митков продължи топката към Кевин Маи, но Ханкич спаси. Ботев отговори с гол във вратата на Любенов за 0:2, след като Акере изведе Емануел и той отбеляза второто си попадение в срещата.

В 62-ата минута Самуел Акере симулира контузия, за да може да забави времето. Първоначално изглеждаше, че има нужда от носилка, но след това играчът на Ботев Пловдив се изправи и напусна терена на собствен ход, а Никола Попов му показа жълт картон. , като по този начин принуди Никола Попов да му покаже жълт картон. Официалното предупреждение е пето за него и той ще бъде наказан за един мач.

Три минути след това Ботев Пловдив вкара третия си гол в срещата. Секулич се справи с двама играчи на Локо София и подаде към Мохамед Брахими, който намери с къс пас Дилан Мертенс, а нидерландецът вкара красив гол за 0:3.

Ботев Пловдив продължи с головете - в 68-ата минута Мертенес напредна с топка в крака и отбеляза още едно хубаво попадение за 0:4.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо, 26. Красимир Милошев (к), 31. Красимир Станоев, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев, 7. Кевин Маи, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса;

Треньор: Данило Дончич;

Ботев: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте (к), 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис;

Треньор: Душан Керкез.

Вальо Илиев: Равностоен мач и ценен опит за младите