3. Локо Сф и ЦСКА 1948 с ново 0:0 в „Надежда“ (ВИДЕО)

Локо Сф и ЦСКА 1948 с ново 0:0 в „Надежда“ (ВИДЕО)

Късен гол на Симеон Славчев бе отменен след намеса на VAR

Локомотив (София) и ЦСКА 1948 фиксираха второ поредно равенство 0:0 помежду си в квартал „Надежда“, след като не си вкараха гол в мач от V кръг на efbet Лига.

Малко преди края Симеон Славчев отбеляза попадение, но след намеса на VAR то бе отменено заради нарушение в наказателното поле след центрирането.

Двубоят започна без опасности пред двете врати в първия четвърт час и едва в 16-ата минута след ъглов удар в полза на гостите от ЦСКА 1948 Радослав Кирилов засече топката и опита изстрел, който обаче бе блокиран от защитата на Локомотив.

Първата по-изгодна възможност за ЦСКА 1948 дойде в 25-ата минута, когато Марто Бойчев напредна в атака и стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините Александър Любенов се справи. Пет минути по-късно Стив Траоре бе намерен добре от Атанасиос Пицолис и отправи удар, но прати топката над вратата на гостите.

В самия край на първото полувреме футболистите на Локомотив София организираха добра атака. Траоре пробва да намери свободен съотборник, но стражът на ЦСКА 1948 Петър Маринов се намеси навреме. Последва атака за гостите, при която Талис бе изведен в предни позиции и стреля от дистанция, но не успя да се разпише.

Четири минути след подновяването на играта през второто полувреме Селсо Рапосо центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, Маринов не можа да избие по най-добрия начин и топката стигна до Траоре, чийто удар обаче бе блокиран. Впоследствие Бруно Франко и Диого Тейшейра също не успяха да реализират за Локомотив София.

Евгений Сердюк можеше да изведе гостите напред в резултата в 65-ата минута, след като получи отличен пас от Парвиз Умарбаев, но Александър Любенов предотврати опасността. В 74-ата минута Неделко Пишчевич засече центриране на Радослав Кирилов, но без да се стигне до попадение.

Най-интересната ситуация се получи в заключителните моменти на срещата. Симеон Славчев вкара топката във вратата на гостите в 88-ата минута, но попадението за Локомотив София не бе зачетено след преразглеждане със системата VAR заради нарушение при единоборството между Атанасиос Пицолис и Марио Топузов преди удара на Славчев.

Така „железничарите“ останаха непобеени в четвърти пореден мач и заемат пето място във временното класиране с 8 точки, докато ЦСКА 1948 записа трето поредно равенство и с 3 точки в актива от трите си изиграни срещи се намира на 11-а позиция.

В следващия, шести кръг на Първа лига на 23 август Локомотив посреща Ботев Враца в столицата, докато два дни по-късно ЦСКА 1948  ще бъде домакин на Славия.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив София: 24. Александър Любенов (к), 47. Стефан Ламбезе, 5. Анастасиос Пицолис, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 20. Диого Тейшейра, 8. Симеон Славчев, 13. Селсо Рапосо, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре;

Треньор: Иван Колев;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 22. Реян Даскалов, 31. Том Рапнуи, 28. Неделко Пишчевич, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен, 48. Марто Бойчев, 10. Радослав Кирилов (к), 40. Марио Илиевски;

Треньор: Валентин Илиев;

Съдия: Радослав Гидженов.

Живко Атанасов: Искаме да изградим колектив за резултати

Защитникът на Черно море заяви, че, когато върви националният отбор, има дух в цялата нация